Przegląd Sportowy: W Górniku wszyscy są na sprzedaż

Górnik w kilku poprzednich oknach transferowych blokował swoim najlepszym zawodnikom możliwość odejścia do innych zespołów stawiając ceny zaporowe. Obecnie z Roosevelta wysłano sygnał, że wszyscy są na sprzedaż.
- Nie zamierzamy nikogo trzymać na siłę. Każda dobra oferta będzie równoznaczna z odejściem piłkarza - mówią w klubie. 
Kiedyś tak działała Odra Wodzisław, która promowała graczy na dorobku, względnie tych po przejściach i sprzedawała ich z zyskiem. Górnik ma na tyle poważne problemy finansowe (długi), że do czasu ich rozwiązania chce działać podobnie. Tym bardziej, że jest szansa na podreperowanie budżetu zyskami z transferów.
Na pierwszy ogień mogą pójść Michał Pazdan i Tomasz Zahorski, którzy byli w kadrze podczas EURO 2008. Pierwszym zainteresowana jest Cracovia, a o Zahorskiego pytał Śląsk Wrocław.
Jak udało się dowiedzieć "Przeglądowi Sportowemu", Pazdan został wyceniony na milion, a Zahorski na 1,5 mln złotych. Śląsk, gdy usłyszał kwotę, wycofał się. Górnik liczy jednak na inne oferty. Przecież były reprezentant Polski jest zawodnikiem, którego stać na strzelenie 10 goli w sezonie, a takich napastników brakuje niemal w każdym klubie ekstraklasy. Jedyny problem polega na tym, że Zahorski pracując pod okiem trenera Adama Nawałki powoli, po przerwie spowodowanej kontuzją, odzyskuje dawny wigor i może nie zgodzić się na zmianę klimatu.
Także z Pazdanem jest mały problem. - Powiedziałem dyrektorowi Cracovii Tomaszowi Rząsie, że możemy być zainteresowani transferem, ale po zakończeniu sezonu. Oczywiście pod warunkiem, że Pasy utrzymają się w ekstraklasie - mówi Ryszard Szuster, menedżer piłkarza.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]