Podsumowania w Górniku i strata Bonina

Siódme miejsce zajmowane przez Górnika na półmetku sezonu piłkarskiej ekstraklasy prezes zabrzańskiego klubu Łukasz Mazur uznał za zadowalające. Klub nie porozumiał się z pomocnikiem Grzegorzem Boninem w kwestii przedłużenia wygasającej w czerwcu umowy. 

- Żałuję, że nam się nie udało porozumieć, bo Grzegorz stanowił o obliczu zespołu. Byłem optymistą, sądziłem, że się dogadamy. Nie możemy jednak wydawać więcej, niż mamy. Ta decyzja oznacza, że musimy się rozglądać za prawym pomocnikiem - powiedział prezes.

Dodał, że jeżeli Bonin będzie chciał odejść z Górnika wcześniej, klub jest gotowy do rozmów na ten temat. - Co do oceny naszej gry jesienią, to - jak to ktoś powiedział - byliśmy nieobliczalni. Potrafiliśmy rozegrać naprawdę dobre mecze - na przykład z Lechem Poznań - ale też doznaliśmy spektakularnych porażek - stwierdził Mazur.

- Po meczu z Lechią Gdańsk (porażka 1:5) czułem się, jakby mi ktoś dał w twarz otwartą dłonią. Przegralibyśmy wyżej, gdyby nie bramkarz Adam Stachowiak. Źle było we Wrocławiu (przegrana 0:4 ze Śląskiem) ale już z Widzewem, mimo wyniku 0:4 zagraliśmy lepiej - podsumował.

Oceniając poczynania drużyny wskazywał na plagę kontuzji, które spowodowały, że trener Adam Nawałka praktycznie nigdy nie dysponował pełnym składem. - Myślę, że zajmowane przez nas miejsce odpowiada aktualnemu potencjałowi drużyny. Środek tabeli to uczciwa ocena. Co nie oznacza, że nie chcielibyśmy czegoś więcej - powiedział prezes.

- Suma szczęścia i pecha wynosi podobno zero, my na razie raczej mieliśmy pecha. Z Jagiellonią przegraliśmy w doliczonym czasie, gola w meczu z Polonią Bytom strzeliliśmy sobie sami, z Legią prowadziliśmy do 85. minuty i straciliśmy punkty. To boli okrutnie - zakończył.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]