Dankowski zmieni Orzeszka

Jest już kandydat numer jeden na stanowisko trenera Młodej Ekstraklasy i koordynatora młodzieży. Andrzeja Orzeszka zastąpi Józef Dankowski.
Józef Dankowski wraca do pracy na Roosevelta. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale to właśnie on jest najpoważniejszym kandydatem do zajęcia miejsca Andrzeja Orzeszka, który dokładnie tydzień temu został dyrektorem sportowym Górnika. 

Wraca po latach

Orzeszek, nim zmienił stanowisko, był odpowiedzialny za drużynę Młodej Ekstraklasy i koordynację pracy grup młodzieżowych. I właśnie takie mają być kompetencje Józefa Dankowskiego, który do pracy w Zabrzu wróci po kilkuletniej przerwie. Ostatnio był związany przede wszystkim z Piastem Gliwice, gdzie pełnił funkcje pierwszego i drugiego trenera. Tym ostatnim był też w Katowicach, gdzie asystował Dariuszowi Fornalakowi.
Dankowski to jedna z legend Górnika lat 80. Cztery razy sięgnął wtedy z Górnikiem po mistrzostwo Polski. Dwa ostatnie tytuły zdobył z opaską kapitana na ręce. Pełnił też tę funkcję w wielu meczach pucharowych, między innymi z Realem Madryt. Blisko dekadę temu przez krótki czas samodzielnie prowadził zespół z Zabrza.

Jest ich coraz więcej

Zatrudnienie Dankowskiego to jeden z elementów polityki kadrowej, która zakłada pracę w klubie jak największej liczby byłych piłkarzy Górnika. Po jego oficjalnej nominacji w różnych rolach będą zatrudnieni już czterej piłkarze z ostatniego okresu świetności Górnika, w tym niemal cały blok obronny (Dankowski, Marek Piotrowicz, Marek Kostrzewa). Ich bezpośrednim przełożonym będzie najmłodszy z tej grupy Andrzej Orzeszek, a w klubie pracuje też Dariusz Koseła.
Dankowski ponowną współpracę z Górnikiem zaczął od udziału w turnieju oldbojów, na który Górnik wybrał się do Bełchatowa. Zabrzanie zajęli w nim piąte miejsce, ale do domu wracali zadowoleni, bowiem w ostatnim, prestiżowym, meczu wygrali z oldbojami Ruchu Chorzów. Spotkanie miało dramatyczny przebieg, a Górnik zwyciężył 4-3, choć przegrywał już 0-3. Dwie bramki strzelił Mieczysław Agafon, którego powrót do pracy w Zabrzu też jest brany pod uwagę.

Zainteresowani Zacharą

Górnik chce inwestować w młodych piłkarzy. Jednym z najpoważniejszych kandydatów do gry w Zabrzu jest Mateusz Zachara, 20-letni napastnik Rakowa Częstochowa, który tylko w rundzie jesiennej strzelił dla swojego klubu dziesięć bramek. Klubowym trenerem Zachary jest Jerzy Brzęczek, jeszcze nie tak dawno grający w Górniku.
Rozmowy na temat ewentualnego sprowadzania piłkarza do Zabrza zaczęły się jeszcze za kadencji Tomasza Wałdocha, wtedy dyrektora Górnika. Wałdoch chciał sprowadzać do Zabrza właśnie młodych, perspektywicznych piłkarzy, którzy mieli stanowić kapitał Górnika na najbliższe lata. Utalentowany Zachara doskonale się w tę wizję polityki kadrowej klubu wpisuje.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]