Pożegnanie gwiazdy?

Prezes Górnika twierdzi, że odejście Grzegorza Bonina jest praktycznie przesądzone. Sam piłkarz tak zdecydowany w swoich deklaracjach już nie jest. Górnik latem, a być może już tej zimy pożegna się z Grzegorzem Boninem. Po rozmowach prowadzonych z piłkarzem z końcem ubiegłego tygodnia, na Roosevelta powiało optymizmem. O ile wcześniej prezes klubu Łukasz Mazur kilka razy mówił, że szansa na dojście do porozumienia z piłkarzem jest niewielka, tak w piątek przyznał, że strony są na dobrej drodze, by przedłużyć pobyt piłkarza w Zabrzu.

Miało być na pięć lat

Wczoraj jednak oficjalnie powiedział: - Rozmawialiśmy z menedżerem piłkarza w poniedziałek i nie przyjął on warunków przez nas zaproponowanych. Szansa na podpisanie nowego kontraktu z Grzegorzem Boninem zmalała praktycznie do zera.
Nieco mniej radykalnie wypowiedział się Andrzej Orzeszek, dyrektor sportowy Górnika, twierdząc, że sprawa rozstrzygnięta jeszcze nie jest, choć faktycznie wygląda na to, że Bonin umowy z Górnikiem nie przedłuży.
Z naszych informacji wynika, że Górnik proponował Boninowi aż 5-letnią umowę, wychodząc z założenia, że może to być ostatni tak wysoki kontrakt w karierze piłkarza. Oznaczałoby to pozostanie zawodnika w Zabrzu do 2015 roku. Będzie on wtedy miał 32 lata. Bonin byłby też zdecydowanie najlepiej zarabiającym piłkarzem w kadrze Górnika.
- Po wcześniejszych rozmowach faktycznie byłem optymistą, Grzegorz wyrażał zainteresowanie, by podpisać nowy kontrakt. Rozbieżności wcale nie były duże, ale jako klub stanęliśmy już na marginesie, którego przekraczać nie możemy. I wcale nie chodzi tutaj o „kominy płacowe" - dodaje Ł. Mazur. - Górnik nie może dziś wydawać więcej niż ma. Oczywiście, że szkoda. Bonin to bardzo dobry piłkarz i człowiek z charakterem, jaki w Zabrzu zawsze jest mile widziany. Chcemy jak najwięcej takich piłkarzy, ale w tym wypadku nie mogliśmy już zaoferować więcej. Znam realia zarobków w polskiej lidze i uważam, że nasza propozycja była naprawdę dobra. Co oczywiście nie znaczy, że nie można zaproponować więcej.

Może grać

Na razie sytuacja na pewno się nie zmieni. Bonin zgodnie z regulaminem nie może podpisać umowy z innym klubem przed 1 stycznia. W każdym razie ze znalezieniem pracodawcy 27-letni piłkarz nie powinien mieć problemu. Najczęściej padają nazwy Lechii i Legii jako jego nowych, potencjalnych pracodawców.
Co więcej, Górnik nie wyklucza sprzedaży Bonina już w zimowym „okienku" transferowym. Jeżeli oczywiście znajdzie się chętny. Prezes klubu zdradza, że druga strona poznała kwotę, za którą piłkarz byłby do wzięcia od zaraz. Można przypuszczać, że chodzi o kwotę - mniej więcej - 100 tysięcy euro.
Co będzie jeżeli Bonin jednak podpisze kontrakt z innym klubem, ale od czerwca? - Na pewno nie będziemy na złość mamie odmrażać sobie uszu - uważa Ł. Mazur. - Zawsze w takich sytuacjach jest pytanie, czy piłkarz, który wie, że odejdzie, odda w meczu serce, zdrowie i wszystko co najlepszego ma swojej drużynie. W tym wypadku jestem o to spokojny. Jeżeli trenerzy uznają, że Bonin jest w formie na ligę i może pomóc Górnikowi to na pewno nie przesuniemy go do Młodej Ekstraklasy lub nie odeślemy na trybuny. Nie będziemy robili nikomu na złość.
Bonin jest w Zabrzu 2,5 roku. Jego gra i bramki miały ogromny wkład w letni awans Górnika do ekstraklasy, a jesienią jako jedyny piłkarz klubu dostał powołanie do kadry Franciszka Smudy. - Jeżeli Grzegorz odejdzie zimą to będziemy już teraz szukać kandydata do gry na prawej pomocy. Gdyby został i grał, to robienie takiego ruchu, czyli kupowanie piłkarza na ławkę rezerwowych nie miałoby teraz sensu - przyznaje Andrzej Orzeszek.
Niewykluczone, że strony grają nieco na zwłokę i faktycznie dojdzie jeszcze do jednej rozmowy na temat pozostania Bonina w Zabrzu. Pytanie, jakie oferty ma dla niego przygotowane menedżer i na ile elastyczny w rozmowach będzie Górnik, który na polityce ściągania piłkarzy za wszelką cenę - dosłownie - mocno zachwiał swoimi finansami, co czkawką odbija się w klubowym budżecie do dziś.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]