Bonin: Jestem trochę zdziwiony

- Między 10-15 stycznia chcę mieć podpisany nowy kontrakt. Z Górnikiem lub innym klubem - mówi Grzegorz Bonin, który nie wyobraża sobie, że wiosną będzie grał nie znając swojej przyszłości. 

- Ponoć było bardzo blisko?
- Potwierdzam. Praktycznie jestem po jednej rozmowie z prezesem i myślałem, że jesteśmy o krok od dojścia do porozumienia. Rozbieżności były naprawdę minimalne, choć oczywiście nie mogę wchodzić w szczegóły.

- Prezes twierdzi, że szansa na dojście do porozumienia spadła praktycznie do zera.
- Taką deklaracją jestem trochę zdziwiony. Wyjechałem już ze Śląska na urlop i przeczytałem te słowa w internecie. Dzwonił też do mnie dyrektor sportowy. Trudno to komentować. Dwie strony muszą chcieć dojść do porozumienia, a ja ze swej strony cały czas uważam, że jeszcze nie jest to ostatecznie przesądzone. Powtarzam, to tylko moja opinia.

- Gdybyście nie doszli do porozumienia to...?
- Na pewno nie będę czekał na podpisanie nowego kontraktu w nieskończoność. W tym zawodzie różnie bywa. Zdarzają się kontuzje, więc nie wyobrażam sobie sytuacji, bym wiosną grał bez zabezpieczenia swojej kariery na kolejne lata. Między 10-15 stycznia chcę mieć podpisany nowy kontrakt. Z Górnikiem lub z innym klubem. Czas pokaże jak to się skończy.

- Pół roku siedzenia na trybunach panu nie grozi.
- O tym rozmawialiśmy już wcześniej i też usłyszałem deklarację władz Górnika, że gdybym związał się z innym klubem to nie będę odstawiony od zespołu. Ze swojej strony mogę zagwarantować, że nie wyobrażam sobie gry na „pół" gwizdka. Jeżeli nie odejdę zimą i nie podpiszę nowego kontraktu z Górnikiem, to na pewno obecną umowę wypełnię do końca. Oby tylko zdrowie dopisało.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]