Forum
 

Przegląd Sportowy: Górnik nie ma kasy na transfery

Górnik nie ma pieniędzy, więc inwestuje w zdolnych juniorów. Jednym z nich jest polecony przez Jerzego Brzęczka Mateusz Zachara.
Jesienią 20-latek strzelił 10 goli dla drugoligowego Rakowa Częstochowa. Przy Roosevelta pojawić się mają także 19-letni Miłosz Przybecki (wypatrzony przez byłego szefa skautingu Artura Płatka) z Ruchu Radzionków, 22-letni Dawid Kubowicz z Niecieczy oraz 18-letni Mateusz Curzydło ze Skawinki Skawina. 
W kręgu zainteresowań są 16-latkowie z Rozwoju Katowice: Arkadiusz Milik i Wojciech Król. Szanse może dostać paru piłkarzy z Młodej Ekstraklasy. Ta drużyna to oczko w głowie nowego dyrektora sportowego Andrzeja Orzeszka, który jeszcze kilka tygodni temu był jej trenerem. - W drużynie młodzieżowej mam kilku ciekawych zawodników - przekonuje Orzeszek, ostatecznie rozwiewając nadzieje tych, którzy liczyli na głośne nazwiska. A jeśli ktoś jeszcze się łudził... - Na transfery nie wydamy ani złotówki - dodaje prezes Górnika, Łukasz Mazur.
Ślązacy już w letnim okienku obrali kurs na młodzież. Wtedy pozyskali aż czterech 18-latków (Bartosz Kopacz, Michał Jonczyk, Sebastian Leszczak, Rafał Pietrzak) i 21-letniego Macieja Mańkę. Zapłacili za nich 650 tys. zł. Żaden z nich nie wywalczył sobie miejsca w składzie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online