Forum
 

Dankowski trenerem ME, Agafon skautem

Na wtorkowym "Drugim śniadaniu z Górnikiem" dyrektor sportowy Andrzej Orzeszek przedstawił dziennikarzom nowego trenera Młodej Ekstraklasy i zarazem koordynatora grup młodzieżowych, którym został Józef Dankowski oraz nowego skauta w osobie Mieczysława Agafona.
- Bardzo się cieszę, że do naszego klub trafili kolejni byli zawodnicy z bogatym doświadczeniem. Mam nadzieję, że wykorzystają je z korzyścią dla Górnika - powiedział Andrzej Orzeszek, który kilka tygodni temu przejął funkcję dyrektora sportowego po dymisji Tomasza Wałdocha.
Dankowski przejął obowiązki po wspomnianym Orzeszku. - Józek był pierwszym i praktycznie jedynym kandydatem. Ja byłem zdecydowany od samego początku i właściwie wszystko zależało od niego samego. W dodatku to super człowiek i myślę, że młodzież będzie się miała od kogo uczyć - dodał dyrektor. Były kapitan mistrzowskiej drużyny Górnika z lat 80. i reprezentant Polski nie namyślał się długo. - Mam zamiar kontynuować pracę Andrzeja, który zostawił zespół Młodej Ekstraklasy na wysokim, 3. miejscu w tabeli - odparł nowy szkoleniowiec młodego Górnika.
Wzmocniony został również dział skautingu, gdzie do - współpracującego wcześniej z Arturem Płatkiem - Marcina Prasoła dołączył Mieczysław Agafon, były już trener KS-u Krasiejów. - Dla Mietka to nowa rola, której będzie się jeszcze uczył z czasem, ale jego wprawne oko i doświadczenie powinno nam pomóc w szukaniu talentów zarówno w niższych ligach, jak i rozgrywkach juniorskich - zapowiedział A. Orzeszek. Sam Agafon - podobnie jak Dankowski - jest bardzo zadowolony z angażu w Górniku, z którego odchodził jeszcze jako czynny zawodnik, po ośmiu sezonach z rzędu spędzonych na Roosevelta.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online