Forum
 

Piłkarze ze Śląska i okolic piorytetem Górnika

Górnik, w którym wprowadzana jest od dłuższego czasu polityka cięcia kosztów, nie kryje, że priorytet to piłkarze ze Śląska i okolicy. Co prawda w szufladzie jest sporo nazwisk, także obcokrajowców, oglądanych swego czasu przez trenera Artura Płatka, ale transfery gotówkowe w Zabrzu nie wchodzą dziś w rachubę. Chyba, że mowa o młodych, utalentowanych piłkarzach, którzy będą inwestycja w przyszłość, jak Mateusz Zachara, który formalnie będzie zawodnikiem Górnika od 1 stycznia.
Na razie nie jest aktualne przejście do Górnika duetu Milik-Król, zdolnych 16-latków z Rozwoju Katowice. Obaj chcą sezon dograć do końca w Katowicach.
- W klubach spoza Śląska gra wielu chłopaków urodzonych i wychowanych tutaj. Czyli są, tylko trzeba ich odpowiednio szybko znaleźć, przekonać, by wybrali Zabrze i szkolić - uważa Józef Dankowski, nowy trener Młodej Ekstraklasy, a jednocześnie koordynator ds. młodzieży. - Dziś praktycznie każdy klub stawia na skauting. Bazujemy na kontaktach, znajomościach, obserwacjach... Już Tomek Wałdoch z Arturem Płatkiem wypracowali pewien model pracy, który generalnie kontynuujemy - dodaje Andrzej Orzeszek, dyrektor sportowy Górnika.
Problemem Górnika nie jest brak odpowiednich ludzi, ale środków na realizację konkretnych pomysłów. Już Wałdoch chciał wprowadzić busy, które woziłby młodych chłopaków spoza Zabrza na trening, a potem do domów. Był pomysł zakwaterowania w Zabrzu zdolnych piłkarzy, którzy mieszkaliby w domach z miejscowymi rodzinami. To wszystko wymaga jednak pieniędzy, których dziś nie ma.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online