Siądą jeszcze raz?

Teoretycznie czterech piłkarzy Górnika może podpisać kontrakty z innymi klubami. Są to Grzegorz Bonin, Piotr Gierczak, Adam Danch i Mariusz Magiera. Do tej pory bowiem żaden z nich nie złożył jeszcze parafki pod nową umową z klubem z Zabrza.
Wszystko rozstrzygnie się prawdopodobnie w ciągu najbliższych dziesięciu dni i raczej nie wcześniej niż po powrocie z urlopu prezesa Łukasza Mazura, który dwa tygodnie spędził w Egipcie. Formalność? Władze Górnika cały czas twierdzą, że w trzech wypadkach tak. Z Danchem i Magierą wszystkie szczegóły zostały dograne i obaj potwierdzili chęć dalszej gry w Górniku. Umów nie podpisywano właśnie z powodu urlopów. Ciekawa jest sytuacja Bonina. W dniu kiedy wydawało się, że rozmowy są praktycznie zerwane - mówił o tym prezes Mazur - sam Bonin przyznał, że jego zdaniem nic nie jest jeszcze przesądzone. Wcześniej piłkarz doszedł z klubem do porozumienia, ale po wizycie na Roosevelta jego menedżera rozmowy przerwano. Nie można więc wykluczyć, że strony jeszcze raz siądą do stołu. Poza tym od 1 stycznia oficjalnie propozycje kontraktu Boninowi może składać każdy inny klub. Jego umowa kończy się z Górnikiem za pół roku. Czy Górnik po wznowieniu rozmów złoży piłkarzowi jeszcze raz tak atrakcyjną finansowo propozycję? Można przypuszczać, że niekoniecznie.
O tym jak silna jest pozycja piłkarza w Górniku niech świadczy głosowanie kibiców, którzy wybrali "Bońka" najlepszym piłkarzem klubu minionego roku. Bonin wręcz zdeklasował konkurencję, zdobywając cztery razy więcej głosów niż drugi w tym rankingu Adam Danch. Co ciekawe, poza Boninem wszyscy piłkarze pierwszej piątki grają w defensywie. Za Danchem znaleźli się Przybylski, Magiera i Banaś, co niejako potwierdza, że największy problem ma dziś Górnik ze strzelaniem goli.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online