Piłkarze Górnika muszą załatać dziurę w budżecie

Allianz, właściciel Górnika Zabrze przelał na klubowe konto prawie 4 miliony złotych. To o 2 miliony mniej niż przed rokiem. W budżecie jest dziura, którą teraz mogą, czy wręcz muszą załatać piłkarze.
Gdy kierownictwo klubu robiło założenia na ten rok wyszło, że do utrzymanie obecnego stanu posiadania potrzeba 14 milionów. Na razie tych środków w kasie nie ma. I trudno będzie je zdobyć. Poszukiwania mocnego sponsora trwają już blisko rok, ale dotąd nie udało się znaleźć firmy, która wyłożyłaby gotówkę i zgodziłaby się na pozostanie w cieniu Allianza. Jedyną realną szansą na podreperowanie stanu kasy jest więc drużyna Adama Nawałki. Problem w tym, że aby tak się stało zespół musiałby zająć na mecie sezonu 3 miejsce. Drugi warunek to przynajmniej 6 transmisji na żywo w Canal Plus. Jak to wyliczył "Przegląd Sportowy"? Udało się ustalić, że kierownictwo konstruując budżet ustaliło, że ekipa zajmie 10 miejsce w tabeli, a stacja telewizyjna pokaże przynajmniej 3 mecze z jej udziałem. Za 10 miejsce Canal Plus płaci 1,470 mln zł.
Z kolei 3 transmisje to wypłata na poziomie 465 tys. zł. Razem daje to 1,935 mln zł. Taka pozycja jest ujęta w planie finansowym. Każda lokata wyższa niż 10 i liczba transmisji na żywo przekraczająca tą, którą "PS" podał wyżej, daje pewną nadwyżkę. Ta z kolei może posłużyć do zasypania budżetowej dziury. 3 miejsce daje zarobek rzędu 2,940 mln zł. 6 transmisji to 930 tys. zł. Razem mamy 3,870 mln zł, czyli o 1,935 mln zł więcej niż zakłada plan.
Do 2 milionów, których nie dał Allianz brakuje niewiele, bo tylko 65 tysięcy złotych. W ciemno można założyć, że Górnik bijący się o czołowe lokaty przyciągałby na trybuny więcej ludzi, więc i wpływy z biletów byłyby większe. Generalnie jednak trudno zakładać, że optymistyczny scenariusz się spełni. Obecnie Ślązacy zajmują 7 miejsce, a to daje premię rzędu 2,1 mln zł, czyli o 630 tys. zł więcej niż za przewidywane 10 miejsce. Utrzymanie tej pozycji będzie dużym sukcesem. Zdaje sobie z tego sprawę prezes Łukasz Mazur, który zapowiada, że tej zimy nie będzie już żadnych transferów.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]