Kierunek Warszawa

Prezes Górnika Łukasz Mazur i dyrektor sportowy Andrzej Orzeszek jadą dziś do Warszawy na spotkanie z przedstawicielami Allianz Polska. Temat wizyty oficjalnie nie jest podawany do publicznej wiadomości, ale można się domyśleć, że chodzi o finanse.
Górnik praktycznie już wydał pieniądze, które otrzymał na rok 2011 od właściciela, a klub chciałbym przeprowadzić jeszcze w zimowym "okienku" kilka transferów. Między innymi podpisując już teraz umowy z piłkarzami, którym w czerwcu kończą się kontrakty i będą wtedy do wzięcia bez konieczności płacenia ich pracodawcom. Bez "zielonego światła" od właściciela nie będzie to prawdopodobnie możliwe. Może być też problem, jeżeli zapali się zbyt późno, bo wtedy na rynku może być już zdecydowanie mniejszy wybór. Między innymi z tego powodu do Górnika nie trafił Jakub Smektała. Klub z Roosevelta był poważnie zainteresowany pomocnikiem Piasta Gliwice. Rozmowy trwały, ale bez konkretów trudno było przekonać piłkarza, by przeniósł się do sąsiedniego miasta, więc ostatecznie wybrał grę w Ruchu Chorzów.
Dzisiejsza wizyta w stolicy i posiedzenie rady nadzorczej, które jest zaplanowane na 26 stycznia, powinny udzielić odpowiedzi na kilka ważnych pytań dotyczących przyszłości klubu i wizji jego funkcjonowania.
Nie jest tajemnicą, że już teraz mógłby trafić do Zabrza Gabriel Nowak. Górnik cały czas poważnie myśli o sprowadzeniu Roberta Jeża z Żyliny, uczestnika jesiennych meczów słowackiej drużyny w Lidze Mistrzów. Na tym ponoć nie koniec listy życzeń, na której jest blisko trzydzieści nazwisk. Miałoby z niej zostać wybranych 3-4 piłkarzy. Najpierw musi być jednak sygnał z centrali, że można rozmawiać.
Andrzej Orzeszek pytani, czy do Dzierżoniowa może dojechać jeszcze jakiś piłkarz, mówi, że taka opcja jest. Dziś jednak nie jest w stanie przewidzieć jaki będzie przebieg wydarzeń.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]