Puchar został w Zabrzu

Dyrektor sportowy Górnika, Andrzej Orzeszek w weekend śledził halowy turniej, który rokrocznie jest organizowany w zabrzańskiej hali. Grają w nim piłkarze 17 i 18-letni, a więc grupa, która wkrótce osiągnie wiek seniora. - Fajnie, że w finale grały "nasze" kluby, czyli Gwarek i Górnik. Poziom tego meczu był zdecydowanie najwyższy, a zostały zaproszone kluby, które świetnie współpracują z młodzieżą, jak Banik Ostrava czy Hutnik Kraków. 
Do gry w Górniku został oddelegowany Sebastian Leszczak, który wciąż jest w wieku juniora. Jednak to nie on został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Z nagród indywidualnych Górnik sięgnął po jedną. Najlepszym bramkarzem wybrano Daniela Kajzera. Najwięcej bramek strzelił Mateusz Mączyński z Gwarka Zabrze, a najlepszym piłkarzem został Michał Płonka, także z Gwarka. Biorąc pod uwagę, że oba zabrzańskie kluby kilka miesięcy temu podpisały umowę o współpracy, można założyć, że Górnik prędzej czy później będzie zainteresowany sprowadzeniem ich na Roosevelta. - Oczywiście, że nie dowiedzieliśmy się o istnieniu tych piłkarzy wczoraj - dodaje Orzeszek. - Cały czas jesteśmy w kontakcie. W tej chwili nie ma pomysłu, by ktoś z Gwarka trafił do nas. Nie jest to jeszcze poziom na grę w ekstraklasie, więc na pewno ten sezon dograją w swoim klubie. A Leszczak? Oczywiście pokazał kilka niekonwencjonalnych zagrań, ale pamiętajmy, że on trafił do Górnika jako kandydat do gry w pierwszej drużynie. W sumie nie błyszczał i jeszcze raz się okazało, że bez odpowiednich cech wolicjonalnych i motorycznych, trudno pokazać pełny potencjał swoich umiejętności - kończy dyrektor sportowy Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]