System motywacyjny nie działa w Górniku

Już od prawie półtora roku piłkarze Górnika Zabrze nie dostają premii za wygrane mecze. Zaległości klubu z tego tytułu wynoszą obecnie około 2,8 mln złotych.
To trudna sytuacja dla trenera Adama Nawałki. System motywacyjny od dłuższego czasu nie działa (premie przestano wypłacać już jesienią 2009 roku), więc wiosną szkoleniowiec może mieć duże trudności z mobilizowaniem graczy. 

- Powoli regulujemy długi i pracujemy nad poprawą stanu finansów. Nie mogę mówić o konkretnych liczbach, ale od lata staramy się racjonalizować wydatki - mówi prezes Łukasz Mazur wykazując, że od początku swojego urzędowania wdrożył program oszczędnościowy.

Nie mógł jednak unieważnić umów, które zostały zawarte przez poprzednika Jędrzeja Jędrycha. Z informacji "PS" wynika, że wysokość nie wypłaconych premii za sezon 2009/10 to około 2,3 mln złotych. Nie mogło być jednak inaczej, skoro na przykład grający dziś w rezerwach Michał Karwan miał zapisaną w kontrakcie nagrodę za awans w wysokości 30 tys. złotych. W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek, już po finansowych cięciach, cała drużyna zarobiła na papierze 500 tys. złotych.

W klubie nie kryją, że uregulowanie tej części długu jest obecnie priorytetem. We wtorek prezes Mazur był na rozmowach w Allianz. Z właścicielem rozmawiał przede wszystkim o środkach na transfery, ale temat premii też miał być poruszony.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]