Sport: Górnik się wykrusza. Trzech poza grą

Po pierwszym sparingu trener Adam Nawałka wyrażał zadowolenie, że Górnik wygrał, a żaden zawodnik nie doznał kontuzji. Taki optymizm szkoleniowca to już przeszłość. Poza grą są już Michał Pazdan, Maciej Bębenek i Bartosz Kopacz. 

Pechowcy

O ile jeszcze w sobotę rokowania dotyczące Bębenka były optymistyczne, to po wczorajszym badaniu USG diagnoza tak korzystna już nie jest. - Maciek ma naruszone więzadła w kolanie. Przerwa w treningu potrwa od dwóch do trzech tygodni - mówi Andrzej Orzeszek, dyrektor sportowy Górnika. - Rozmawiałem z naszym fizjoterapeutą, Włodzimierzem Dusiem. O grze i treningu nie ma mowy. Jeżeli diagnoza się potwierdzi to Bębenek na pewno nie będzie brany pod uwagę na inaugurację ligi. Kontuzji doznał w trakcie sobotniego sparingu. Podobnie jak Michał Pazdan. Ma złamaną kość śródręcza. Tyle wiemy dziś, a lekarze zdecydują co dalej - dodaje Andrzej Orzeszek. - Oczywiście, że szkoda. Tym bardziej, że mówimy o dwóch piłkarzach, którzy jesienią mieli wielkiego pecha. Leczyli poważne kontuzje, długo byli poza grą. Przecież Maciek Bębenek od chwili przyjścia do Zabrza już dwa razy pauzował z tego powodu. To jego trzecia kontuzja - kończy Orzeszek.

Jeden rywal - dwa mecze

Co zrozumiałe, obaj piłkarze nie wyjdą dziś na boisko. Pierwotnie mecz miał się odbyć jutro, ale strony doszły do porozumienia i piłkarze Górnika oraz Szachtiora Karaganda wyjdą na boisko po południu. Szachtior to odpowiednik nazwy Górnik, a klub jest na Śląsku dobrze znany. Latem ubiegłego roku Ruch Chorzów grał z Kazachami w eliminacjach Ligi Europy.
Dziś tak naprawdę odbędą się dwa mecze, bowiem trenerzy uzgodnili, że kadry zostaną podzielona na dwa składy. Piłkarze wyjdą na boisko o godzinie 14:00 i 16:00 czasu polskiego.
Dla trenera Adama Nawałki to kolejna okazja, by sprawdzić szlifowane w Turcji schematy gry, ale też pierwsza od dłuższego czasu okazja, by zagrać mecz z nieco silniejszym przeciwnikiem. Szachtior występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej Kazachstanu i zajmuje obecnie w tabeli czwarte miejsce. Poprzedni rywale Górnika byli drugoligowcami, a w kraju Górnik też nie grał sparingu z zespołem występującym wyżej niż w pierwszej lidze. Przypomnijmy, że wcześniej w Turcji rywale odwołali dwa mecze. Najpierw Inter Baku, a kilka dni później Sturm Graz.

Poczekają do lipca

Dwa dni po dzisiejszym meczu ma dolecieć do Turcji prezes Łukasz Mazur. Jest już przesądzone, że nie poleci z nim Robert Jeż, który do Zabrza trafi 1 lipca. Prezes Górnika tragedii jednak z tego powodu nie robi. - Przyznam, że nie spodziewałem się zmiany stanowiska Żyliny w tej sprawie. Słyszałem, że jest opcja, by zeszli nieco z ceny, ale oficjalnie Słowacy nigdy takiego komunikatu nie wydali. Moja wiedza jest taka, że cały czas chcieli 200 tysięcy euro, a zapłacenie takich pieniędzy nie wchodziło w naszym wypadku w rachubę - twierdzi Łukasz Mazur, dodając, że dla Górnika jest to na dziś bardzo konkretna kwota, a Żylina na pewno nie będzie chciała na siłę zarobić. - Przecież oni grali w Lidze Mistrzów, gdzie zarobili jesienią ubiegłego roku miliony euro. Ten klub pieniądze ma i pewnie woli mieć wiosną Jeża, który jest kapitanem i liderem niż bez niego walczyć o mistrzostwo. Słyszałem, że obiecali mu pójście „na rękę" w wypadku znalezienia klubu, ale widać, że nic z tego nie wyszło. Na nas pewnie się... obrazili, nie chcieli specjalnie rozmawiać. Nie przypuszczali, że średniak polskiej ligi sięgnie po ich najlepszego piłkarza. Wiosnę zagramy bez Jeża, ale jestem optymistą - kończy prezes zabrzan, któremu akurat trochę gotówki w kasie na pewno się przyda. Do czasu rozpoczęcia procedury licencyjnej Górnik musi sobie poradzić z długiem wobec piłkarzy. Chodzi o premie za awans do ekstraklasy, których do spłacenia zostało jeszcze ponad dwa miliony.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online