Wiosną nie ruszy budowa nowego stadionu Górnika

Mijają tygodnie, a w dalszym ciągu nie został ogłoszony przetarg na wykonawcę stadionu w Zabrzu. - Realnie trzeba spodziewać się 3-4 miesięcy na jego wyłonienie - mówi wiceprezydent miasta.
Wiadomo już, że Górnik dogra sezon dla 10-tysięcznej widowni. Prace budowlane wiosną na pewno się nie zaczną. - Przyznaję, że nasz optymizm był zbyt duży. Dzisiaj jestem już bardziej ostrożny - przyznaje Tadeusz Dębicki, szef spółki "Stadion". 

Optymistyczne deklaracje zakładały ogłoszenie przetargu na wykonawcę stadionu w Zabrzu jeszcze z końcem ubiegłego roku. Do dzisiaj sprawa nie została rozstrzygnięta. Skąd opóźnienie? Wyjaśnia to w rozmowie z katowickim "Sportem" wiceprezydent Zabrza. - Tak naprawdę przestała istnieć kategoria stadionu "Elite". Dziś najwyższa to kategoria czwarta. Zakłada mniej miejsc parkingowych, ale za to więcej niż przewidywaliśmy męskich... toalet - mówi Krzysztof Lewandowski.

Dębicki twierdzi, że z tego powodu wszystko zostało przesunięte w czasie mniej więcej o miesiąc. - Brakowało nam 19 "oczek" męskich. Niby drobnostka w tak wielkim projekcie, ale konsekwencje były takie, że trzeba było wykonać zupełnie nowy projekt sieci wodno-kanalizacyjnej. Trwało to miesiąc - rozkłada ręce.

W przyszłym tygodniu spółka "Stadion" ma dostać do rąk projekt, który już w 100 procentach będzie do zaakceptowania. Od tego momentu potrzebuje kilku dni na ogłoszenie przetargu. Nie zmienia to faktu, że nawet przy domknięciu całej procedury w ciągu dziesięciu dni, przesunięcie przetargu będzie sięgało dwóch miesięcy, a nikt nie przewidzi, jak długi potrwa wyłonienie wykonawcy.

Ogłoszone zostaną dwa przetargi, a informacja o nich musi wisieć w urzędzie 40 dni. To okres "martwy". Potem zgłoszą się chętni. - Realnie trzeba spodziewać się 3-4 miesięcy na wyłonienie generalnego wykonawcy - przewiduje wiceprezydent miasta w rozmowie ze "Sportem".

źródło: Sport / SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]