Przegląd Sportowy: Życie na kredycie

Działacze Górnika Zabrze wezmą 2 miliony złotych pożyczki, żeby spokojnie przeżyć wiosenną rundę rozgrywek. Podobny ruch kierownictwo klubu wykonało przed rokiem, kiedy drużyna walczyła o powrót do ekstraklasy.
Tamta pożyczka była ryzykowna, ale spełniła swoje zadanie, bowiem dzięki niej były środki na bieżące wypłaty, a piłkarze uzyskali promocję do elity. Teraz ekipa Adama Nawałki walczy przynajmniej o utrzymanie miejsca w środku tabeli, choć na Roosevelta po cichu przebąkuje się o możliwości poprawienia 7. pozycji z jesieni. Kredyt ma w tym pomóc. 2 miliony mają być bowiem wykorzystane do przywrócenia finansowej płynności w regulowaniu pensji. Chodzi również o wypłacenie znacznej części premii za ubiegłoroczny awans.
Pożyczkę, na niski procent, da Górnikowi oczywiście należący do właściciela klubu Bank Allianz. Zadłużenie Ślązaków względem firmy ubezpieczeniowej wzrośnie tym samym z 10 do 12 mln złotych. Tego ruchu nie da się jednak uniknąć, bo z czegoś żyć trzeba. W dodatku zabrzanie wciąż muszą płacić za stare grzechy, czyli realizować wysokie kontrakty usuniętych z drużyny Damiana Gorawskiego i Pawła Strąka. Gorawski ostatnio był na L-4 i zwiedzał Wenecję, Strąkowi przybyło kilka kilogramów, ale zdaniem działaczy nie ma żadnych szans na rozwiązanie umów obu piłkarzy. O ich powrocie do kadry też nikt nie chce słyszeć.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]