Przegląd Sportowy: Kryzys Pazdana i Zahorskiego. Beenhakker zrobił im krzywdę

Trzy lata temu Tomasz Zahorski i Michał Pazdan byli w kadrze Polski prowadzonej przez Leo Beenhakkera na EURO 2008, a dziś przegrywają walkę o miejsce w składzie Górnika Zabrze.
W meczu z Zagłębiem Lubin, w którym drużyna strzeliła 5 bramek (5:1), Zahorski nie zrobił w ofensywie dosłownie nic. Pazdan w tym samym spotkaniu był najgorszym zawodnikiem gospodarzy. - Problem tkwi w psychice graczy - przekonuje Zbigniew Koźmiński, były prezes klubu. - Leo Beenhakker kiedyś zrobił im krzywdę, powołując ich do reprezentacji. Im się ciągle wydaje, że są wielcy, a przecież tamte nominacje były na wyrost. W każdym razie piłkarzom jest teraz ciężko zejść z obłoków na ziemię. Grali z orłem na piersi, a po takim doświadczeniu ciężej jest walczyć o swoje w klubie. A już siadanie na ławce jest szczególnie bolesne - dodaje.
Trener Adam Nawałka broni jednak swoich zawodników. - Zahorski wciąż odbudowuje się po ciężkiej kontuzji. W zimie pracował tak dużo, że w końcu przyszedł moment wyłączenia. Jego organizm właśnie się resetuje. Natomiast Michał też miał zimą kłopot ze złamaną ręką. Przez miesiąc nie mógł normalnie trenować. Chłopak, który bazuje na wślizgu i ostrej walce, musiał się oszczędzać. Jestem jednak spokojny o to, że obaj wkrótce zaskoczą i pomogą nam - twierdzi Nawałka.
W klubie chyba nie wszyscy podzielają ten pogląd. W dwóch ostatnich okienkach obaj gracze byli wystawieni na sprzedaż.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]