Kiedy przetarg?

Coraz bardziej zniecierpliwieni są kibice, którzy nie mogą doczekać się ogłoszenia przetargu na wykonawcę budowy nowego stadionu w Zabrzu.
W ciągu ostatnich trzech miesięcy już kilkakrotnie padały zapewnienia, że zostanie on ogłoszony... lada dzień. Tylko na łamach „Sport” prezes spółki "Stadion", Tadeusz Dębicki, ogłaszał w połowie lutego, że do końca ubiegłego miesiąca sprawa zostanie rozstrzygnięta. Tak się jednak nie stało. - Wbrew medialnym doniesieniom z początku roku termin rozpoczęcia budowy odsuwa się w czasie, a panująca cisza informacyjna rodzi obawy, co do realności ogłoszenia przetargu w najbliższym czasie i rychłego rozpoczęcia prac budowlanych. Brak przejrzystej informacji rodzi niepokoje i zniecierpliwienie wśród sympatyków Górnika Zabrze. Chcemy wierzyć, że kolejny raz słowa nie będą rzucane na wiatr, a działania Spółki Stadion zostaną zmaterializowane w postaci rozpoczęcia prac na Roosevelta 81 - czytamy w piśmie stowarzyszenia do spółki "Stadion".
Prezes Dębicki dziś ma być pierwszy raz w pracy po urlopie. Władze miasta generalnie milczą, ale... - Nie dzieje się nic złego, choć wiem, że kibice są niecierpliwi. Wszystko odbędzie się w niedługim czasie, a przesunięcie spowodowane jest tylko troską o uniknięcie ryzyka popełnienia błędu - tyle powiedział nam prezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski. Ponoć gmina chce ogłosić przetarg oficjalnie i z "pompą", dlatego wystrzega się najmniejszego przecieku. Pada data 15 marca, choć nikt w mieście oficjalnie jej nie potwierdza. - Faktycznie dmuchają na zimne. Spółka wynajęła zewnętrzną firmę, która sprawdza jeszcze raz całą dokumentację. Słyszałem, że jest już ukończona - takie zdanie padają w mieście, a prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, pytana w połowie lutego na Balu Sportowca o przesunięcie ogłoszenia przetargu, powiedziała: - Lepiej teraz wszystko przygotować i nawet stracić kilka tygodni w fazie papierkowej niż potem mieć większe i droższe problemy na etapie budowy. Zapewniam, że nie dzieje się nic złego... - powiedziała pani prezydent. 15 marca będzie w najbliższy wtorek...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]