Górnik bez kluczowych piłkarzy

Mecz z Cracovią Kraków jest dla Górnika Zabrze arcyważny. Po wysokiej porażce (0:3) w Wielkich Derbach Śląska z Ruchem Chorzów, Górnik chciałby się odbudować.
Jednak czy to możliwe, skoro w najbliższym spotkaniu trener Adam Nawałka nie będzie mógł skorzystać z Mariusza Przybylskiego, Aleksandra Kwieka, Michala Gasparika i Adama Dancha? 
Trzej pierwsi dodawali jakości grze ofensywnej. Gasparik strzelał i zaliczał asysty, natomiast Kwiek był najlepszym zawodnikiem wspomnianej potyczki z Ruchem. - Nie lubię rozdzierać szat - mówi Nawałka.
- Skoro ci nie mogą, to szansę dostaną inni. Adam Marciniak i Piotr Gierczak prezentują się bardzo dobrze, więc nie powinno być wielkiego problemu w środku pola - dodaje. Gierczak jesienią (właśnie z Cracovią) zagrał najlepsze spotkanie. Później leczył kontuzję. Marciniak jest z kolei bardzo lubiany przez szkoleniowca, ale mocno krytykowany przez działaczy.
- Dla mnie Adam jest wartościowy. Choć to może nie wirtuoz, ale potrafi przerwać akcję i uprzykrzyć rywalowi życie - tłumaczy Nawałka.
Niektórzy w kłopotach kadrowych upatrują szansy na przejście Górnika na bardziej ofensywny styl grania. W klubowych kuluarach nie od dziś mówi się, że zabrzanie powinni grać dwoma napastnikami. Trener uważa jednak, że potencjał drużyny nie upoważnia do przejścia na system 4-4-2, więc trudno liczyć na to, że akurat teraz zmieni zdanie. Należy się spodziewać, że w środku pomocy - zamiast Przybylskiego i Kwieka - wstawi Marciniaka i Gierczaka. Na skrzydle - zamiast Gasparika zagra Wodecki. Nadal będzie więc obowiązywać dotychczasowy schemat 4-4-1-1.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]