Przegląd Sportowy: Długi Górnika długo nie znikną

Prezes Górnika Zabrze podpisał ugody płacowe z zawodnikami, więc klub pewnie dostanie licencje. Długi jednak nadal zostaną, ponieważ Alianz nie przelał 3 milionów złotych.
Porozumienia z piłkarzami oznaczają jedynie tyle, że kłopoty zostały przesunięte w czasie. Prezes Łukasz Mazur już miesiąc temu przyznał, że gdyby właściciel nie zmniejszył o 3 mln zł kwotę przeznaczoną na działalność klubu, to zaległości by nie było. Jednak środki z Allianzu nie wpłynęły na konto i zrobiła się olbrzymia luka.
Zawodnicy nie dostają pieniędzy od 4 miesięcy. Nadal nie wypłacono też premii za awans do ekstraklasy. W przypadku najlepszych graczy zaległości urosły do gigantycznych rozmiarów. Liderem na liście wierzycieli są gracze przesunięci do rezerw. Damianowi Gorawskiemu Górnik jest winny 810 tys. zł, a Pawłowi Strąkowi 630 tys. zł. - Im nie płacimy, bo trwa spór w Piłkarskim Sądzie Polubownym - mówią w klubie. - Nie chcemy popełnić tego samego błędu, co z Tomaszem Hajto, kiedy zapłaciliśmy mu odszkodowanie, a on nie dopełnił warunków umowy.
Hajto otrzymał kilka wypłat ekstra, a w zamian za to miał zrezygnować z występu przeciwko Górnikowi w barwach ŁKS. Słowa nie dotrzymał. Dlatego teraz w zabrzańskim klubie postanowiono zamrozić wszystkie wypłaty dla Gorawskiego i Strąka do momentu wyjaśnienia sporu. W przypadku wyroku korzystnego dla zawodników trzeba będzie wypłacić im ogromne kwoty. Na Roosevelta mówi się, że ciężko będzie zdobyć te środki, tym bardziej że Allianz nie chce wspomóc Górnika pożyczką.
Natomiast środki z Canal Plus nie wystarczą na pokrycie wszystkich zaległości.

Lista największych wierzycieli Górnika:

1. Damian Gorawski (0/0) 810 tys. zł
2. Paweł Strąk (0/0) 630 tys. zł
3. Tomasz Zahorski (19/4) 380 tys. zł
4. Grzegorz Bonin (16/1) 340 tys. zł
5. Adam Banaś (16/2) 340 tys. zł
6. Mariusz Przybylski (17/0) 320 tys. zł

W nawiasie występy i gole w tym sezonie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]