Duet na miarę sukcesu

Jeśli Górnik wygra w Bełchatowie, włączy się do walki o miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach. Kibice chcą w ataku oglądać duet Daniel Sikorski - Tomasz Zahorski.
Żeby jednak pokusić się o 3 punkty, goście będą musieli zagrać odważnie, najlepiej dwójką Tomasz Zahorski - Daniel Sikorski z przodu. Trener Adam Nawałka od dłuższego czasu uparcie broni się jednak przed systemem 4-4-2. Uważa, że potencjał drużyny nie pozwala na takie granie, więc wybiera ustawienie 4-5-1. Poza tym szkoleniowiec dba o to, by nie naruszyć równowagi.

- Kiedyś zrobił to Real, wystawiając samych ofensywnych graczy, i nic dobrego z tego nie wyszło - tłumaczy Nawałka, dając do zrozumienia, że w jego zespole takiego szaleństwa nie będzie.

Jednak działacze Górnika coraz głośniej upominają się o to, by para Zahorski - Sikorski występowała razem. - Kiedy oni byli na boisku, wygraliśmy 5:1 z Zagłębiem i 1:0 z Cracovią - mówią w klubie, a opiekun nie może tych słów zlekceważyć. Zresztą sami piłkarze też proszą o kolejną szansę. - Dobrze mi się gra w ataku z Tomkiem. Liczę, że w Bełchatowie trener znowu na nas postawi - mówi Sikorski.

W duecie Zahorski - Sikorski, były kadrowicz jest tym zawodnikiem, który skupia na sobie uwagę rywali. Pokazuje się, wychodzi na pozycję, robiąc miejsce dynamicznie grającemu Sikorskiemu. Poza tym obaj świetnie dostrzegają się na boisku. Zahorski, walcząc w powietrznych pojedynkach, stara się zagrać piłkę wybiegającemu z drugiej linii partnerowi. Ta mieszanka faktycznie może być zabójczo skuteczna. Zresztą obaj mają już na koncie po cztery trafienia.

Ewentualna wygrana w Bełchatowie otworzy przed Górnikiem nowe możliwości. Po pierwsze, przynajmniej przez jeden dzień zespół z Zabrza będzie... wiceliderem. Po drugie, drużyna będzie mogła realnie myśleć o włączeniu się do walki o grę w europejskich pucharach, choć Nawałka powtarza, że celem jest wyłącznie utrzymanie. Po trzecie, klub przedłuży szanse na wielkie pieniądze. 3. miejsce na koniec sezonu to zarobek 2,94 mln zł z Canal+. To znaczyłoby, że wpływy do budżetu byłyby większe od prognozowanych o blisko 1,5 mln zł (według wstępnych prognoz zakładano 10. lokatę).

Piękna to wizja, jednak niezwykle trudna w realizacji. Górnik jest bardzo chimeryczny i nieobliczalny. Poza tym zawodnicy mogą być rozkojarzeni, gdyż wczoraj odbyło się zebranie rady nadzorczej, na którym zwolniono prezesa Łukasza Mazura. Zastąpił go Tomasz Młynarczyk.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]