Przegląd Sportowy: Górnik Zabrze już bez Allianz

Firma Allianz władzę przy Roosevelta oddała miastu, które będzie miało teraz 52 procent akcji klubu. Wczoraj rada miasta przegłosowała uchwałę o dokapitalizowaniu spółki Górnik 3 milionami złotych.
Dzięki temu rozwiązaniu gmina Zabrze przejęła władzę w klubie. Dotychczasowy właściciel, firma Allianz, będzie miała teraz w ręku mniejszościowy pakiet akcji (miała 80 procent). Miasto zyskało kontrolę nad ośmioma spółkami-córkami potentata na rynku ubezpieczeń. To przez nie wspierany był Górnik.
Z informacji "Przeglądu" wynika, że to początek ruchów stabilizujących sytuację finansową śląskiej ekipy. Jak się dowiedział "PS", w ciągu pół roku, poprzez spółki zależne od miasta, klub ma otrzymać jeszcze dodatkowe 7 mln zł. To plus wspomniane 3 mln pozwoli uregulować zaległości wobec piłkarzy i spłacić podatki.
- Dług Górnika wynosi obecnie prawie 33 mln zł - mówi osoba związana z klubem. - 10 mln wynoszą zaległości wobec zawodników, 15 mln to dług u sponsora, a jest jeszcze 7 mln bankowej pożyczki, która ma być spłacana przez trzy najbliższe lata.
Na razie w Zabrzu martwią się tym, żeby spłacić raty kontraktowe i premie należne drużynie. Wszystko dlatego, że miasto dołączyło do wniosku licencyjnego wysłanego pod koniec marca do PZPN list intencyjny. W tym piśmie została zawarta obietnica zwiększenia kapitału spółki o 3 mln zł. Jest tam również mowa o wyczyszczeniu długu względem piłkarzy. Górnik na pomoc Allianzu liczyć już nie może. Firma w tym roku przekazała 6 mln zł, z czego połowę natychmiast potrąciła w ramach zwrotu pożyczki. Podobno na większe wsparcie nie pozwala centrala z Monachium.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]