Łukasz Mazur zarzucił kłamstwa Muellerowi i pozwie właściciela klubu o naruszenie dóbr osobistych

Zwolniony w czwartek były prezes Górnika Zabrze Łukasz Mazur czuje się pomówiony przez szefa rady nadzorczej klubu Michaela Muellera. Podczas wtorkowej konferencji prasowej zapowiedział złożenie pozwu przeciwko Muellerowi o naruszenie dóbr osobistych. - Moi prawnicy w tej chwili są w trakcie przygotowywania pozwu za cały szereg kalumnii, które zaserwował w moją stronę Michael Mueller - tłumaczył. - Co prawda jeden z moich głównych projektów, Fundacja Górnik, jeszcze nie ruszyła, ale chciałbym uzyskane w wygranym procesie pieniądze przeznaczyć właśnie na jakiś cel związany z klubem czy młodzieżą.

Mazura zwolniono 7 kwietnia po ponadrocznej pracy. Michael Mueller tłumaczył tę decyzję faktem, iż prezes nie zrealizował planu finansowego za rok 2010 i sytuacja klubu się pogorszyła.

- Nie obiecałem poprawy sytuacji w ciągu roku, bo było to w tak krótkim czasie niemożliwe. Informowałem właścicieli, że to praca na lata. Cięliśmy koszty, przeprowadziliśmy restrukturyzację, zwalnialiśmy ludzi w administracji. Jednak to też wymagało pieniędzy, na przykład na odprawy. A byli pracownicy mający sześciomiesięczne odprawy - tłumaczył Mazur. - Praktycznie bez nakładu finansowego powiększyłem pojemność stadionu w I lidze czy wzmocniłem pion sprzedaży - dodał.

Mazur przyznał jednak, że marketing kulał przede wszystkim z winy byłego wiceprezesa - Macieja Sowickiego. - Był on jednak wybrany przez Allianz - tłumaczył na konferencji. - Była to też jedna z przyczyn mojego sporu ze sponsorem.

- Najbardziej jednak śmieszy mnie, kiedy wmawia mi się, że nie szanuję Ruchu Chorzów - denerwował się były Górnika. - Byłbym idiotą, gdybym nie szanował klubu, który 14 razy zdobył mistrzostwo Polski! Choć śmieszyły go jednak plany współpracy Allianzu z... Ruchem Chorzów właśnie.

- "Jesteśmy cztery dni przed złożeniem dokumentów licencyjnych, a wy chcecie mnie teraz zwolnić? Zwolnijcie mnie za dwa tygodnie!" - mówiłem członkom Rady Nadzorczej, kiedy dowiedziałem się, że mają mnie zwolnić - wyjawił na konferencji.

Mueller reprezentuje w Górniku interesy firmy Allianz, głównego udziałowca klubu. Układ właścicielski wkrótce się zmieni, bowiem radni Zabrza zgodzili się w poniedziałek na dokapitalizowanie Górnika i to samorząd będzie miał większość udziałów.

Komentując finanse klubu Mazur poinformował, że Górnik za jego kadencji pozyskał sponsora technicznego, wcześniej płacąc za sprzęt sportowy. - A to wcale nie jest takie proste, skoro Allianz, która jest firmą o wiele większej sile marketingowej, też nie potrafił znaleźć dla klubu poważnego sponsora. Od pół roku nie mogłem porozmawiać z panem Muellerem. Nie odbierał telefonów, nie przyjął propozycji spotkania. Poza wszystkim uważam, że jeśli sytuacja jest zła, to pracownikom powinien wyjaśnić ją także właściciel, a nie tylko zarząd - dodał były prezes.

Zanim został zwolniony, przygotował plan naprawczy dla klubu. Zakładał m.in. sprzedaż wypromowanych w zespole piłkarzy.

Przyznał, że obejmując stanowisko nie poprosił o sprawozdania finansowe i nie zdawał sobie sprawy, że sytuacja Górnika jest aż tak zła. Plan wydatków na rok 2010 nie uwzględniał na przykład wypłaty premii za awans do Ekstraklasy.

- Nie pozwolę na wylewanie na mnie kubła pomyj i szarganie nazwiska. Za kilka lat ktoś będzie chciał mnie zatrudnić i dowie się z internetu, że Mazur to "ten, który zrujnował Górnika". Trzeba przy tym zaznaczyć, że klub wiele zawdzięcza firmie Allianz - oświadczył.

Dodał, że rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, rezygnując z 90 tysięcy złotych odprawy, nie dostał też pensji za 10 miesięcy. - Ale mimo to było warto być prezesem tego klubu. Mam kupione dwa bilety - jeden na lożę VIP, drugi na sektor kibiców. Nie wiem jeszcze, gdzie siądę podczas najbliższego meczu - zakończył.

źródło: PAP / GlosZabrza24.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]