Górnik będzie budował piramidę sponsorów jak Lech Poznań

Dzięki nowej strategii prezesi Górnika Zabrze chcą stworzyć 40-milionowy budżet. Wzorują się na modelu, który doskonale sprawdza się w Lechu Poznań.
Firma Allianz, do niedawna większościowy udziałowiec klubu z Zabrza, ma się usunąć w cień. Mocno dotąd zaznaczona obecność potentata ubezpieczeniowego w Górniku (logo na koszulkach i banerach) przeszkadza klubowi w pozyskaniu nowych sponsorów. 
Jak mówią na Roosevelta, nikt nie chce być w cieniu Allianz, a wielu dziwi się, że mając takiego inwestora, Górnik szuka dodatkowych źródeł finansowania. - Chcemy zbudować piramidę sponsorów, podobną do tej, jaka funkcjonuje w Lechu. To zapewni większą stabilność i możliwości - wyjaśnia Tomasz Młynarczyk, prezes Górnika.
Od realizacji tego planu zależy, czy klub z Zabrza będzie miał 40-milionowy budżet. Co więcej, znacznie wydłuży się termin spłaty długu, który wynosi obecnie około 32 mln zł.
Przedstawiciele Allianz zdali sobie sprawę, że sami tego wózka już nie dadzą rady ciągnąć. Od kilku miesięcy firma szuka więc dwóch podmiotów, które zakupiłyby w lecie znaczące pakiety akcji. Cała sprawa trzymana jest jednak w ścisłej tajemnicy. Wiadomo jedynie, że zwracano się do Bogdanki SA.
Warto zwrócić uwagę, że Górnik mógł uniknąć błędów, gdyby wcześniej zaczął się wzorować na Lechu. Po fuzji Kolejorza z Amiką ta ostatnia firma niejako rozpłynęła się w powietrzu. Obecnie jest na trzecim stopniu piramidy. Pierwszy to sponsor generalny dający 4 mln zł, drugi to sponsor główny przekazujący powyżej 2 mln zł, trzeci to sponsorzy premium (cztery, pięć firm) płacący razem 1 mln zł, a czwarty to partnerzy biznesowi (w liczbie ośmiu) dający 0,5 mln zł.
Wdrożenie pomysłu trochę potrwa, tymczasem w Zabrzu cieszą się z tego, że trzy najbliższe mecze będą pokazywane w Canal Plus. Każda potyczka to 157 tys. zł, więc łącznie Górnik zarobi 1,57 mln zł.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]