Banaś i Danch najskuteczniejsi

Ostatnie spotkanie z Jagiellonią (0:2) pokazało, że para stoperów Mariusz Jop, Adam Danch to najgorszy z możliwych wariantów na tej newralgicznej pozycji.
Jop już nie jest tak szybki jak kiedyś. Jeśli więc nie ma u jego boku kogoś, kto potrafi go odpowiednio zaasekurować, to defensywa Górnika jest dziurawa. Danch w duecie z Jopem zagrał 4 całe spotkania i dwie połówki. Drużyna straciła w tym czasie aż 10 goli, co daje fatalną średnią 1,6 bramki na mecz. Nic dziwnego, że przy Roosevelta trzymają kciuki za szybki powrót do normalnej dyspozycji Adama Banasia. Kapitan zespołu doznał kontuzji żeber w spotkaniu z Lechią Gdańsk (0:0), ale już wznowił treningi. - Szykuję się na Wisłę - zapowiada 28-letni gracz.
Nawałka ma taki zwyczaj, że zawodników wracających po kontuzjach testuje jeszcze w Młodej Ekstraklasie. Należy jednak przypuszczać, że w przypadku Banasia odstąpi od tego zwyczaju, gdyż ten piłkarz jest mu bardzo potrzebny. Najlepiej, gdyby wystąpił on w środku obrony razem z Danchem. Jesienią obaj zatrzymali Wisłę (1:0) i Lecha Poznań (2:0). Świetnie się im współpracuje, gdyż Danch w pełni podporządkowuje się Banasiowi. Gdy ten gra w duecie z Jopem, to usuwa się w jego cień i drużyna zdecydowanie na tym traci. Banaś ma zdolności przywódcze, potrafi kierować kolegami, ale z szacunku dla reprezentacyjnej przeszłości Jopa tego nie pokazuje. Na Dancha, który jest młodszy, nie boi się krzyknąć. Jakby na sprawę nie spojrzeć Banaś jest na środku obrony graczem kluczowym.

Skuteczność pary stoperów:

Adam Banaś, Adam Danch
4 mecze razem, 3 stracone gole, średnia: 0,75

Adam Banaś, Mariusz Jop
15 meczów razem, 21 straconych goli, średnia: 1,4

Mariusz Jop, Adam Danch
6 meczów razem, 10 straconych goli, średnia 1,6.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]