Adam Danch - skromny kapitan Górnika

Adam Danch na początku sezonu nie miał miejsca w składzie Górnika Zabrze, a teraz dumnie nosi kapitańską opaskę. Kiedy w lutym został zaproszony do rozmów o nowym kontrakcie, to nie zastanawiał się ani przez chwilę. - Górnika mam w sercu i nawet nie myślałem o tym, żeby gdziekolwiek się stąd ruszać - mówił podpisując 4-letnią umowę. 
Starsi kibice bardzo często porównują go do Waldemara Matysika. - Nigdy go nie widziałem na boisku, więc nie wiem czy ludzie mają rację - odpowiada skromnie 24-letni zawodnik i to nie jest żadna poza. - Ja jestem od grania, a nie od gadania - tą dewizą kieruje się w sportowym życiu.
Trenerzy, którzy z nim pracują chętnie go chwalą. - Oczy i uszy ma otwarte, a buzię zamkniętą - powiedział kiedyś były szkoleniowiec Górnika, Zdzisław Podedworny.
Do Górnika Danch przyszedł 4 lata temu z Gwarka Zabrze. Kilka miesięcy później był mocno chwalony przez trenera kadry Leo Beenhakkera, który miał okazję z bliska przyjrzeć się piłkarzowi na mistrzostwach świata U-20 rozgrywanych w Kanadzie. W 2008 roku zadebiutował w reprezentacji. W ligowej drużynie ciągle jednak gra ze zmiennym szczęściem. Czasami jakby tracił wiarę w to, że się przebije. - W trudnym momencie bardzo pomogła mu narzeczona Klaudia Kandziora. Ona również gra w piłkę w KKS-ie Zabrze, i to ona zmobilizowała Adama do wytężonej pracy - mówią w klubie, a zawodnik przyznaje, że coś jest na rzeczy.
O tym, jak potoczy się kariera Dancha w znaczniej mierze zadecydują szkoleniowcy, którzy będą go prowadzić. Należy on bowiem do tych zawodników, którzy muszą czuć, że trener na nich stawia bez względu na okoliczności. Najlepszy dowód, to wyśmienity występ przeciwko Wiśle (2:0), kilka dni po tym jak zawalił gola w Białymstoku (0:2).

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]