Kibic fanatyk to nie pseudokibic

Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" wyraża dezaprobatę dla działań elit rządzących, których celem jest zapisanie się na kartach historii jako jednostki "ulepszającej" polską rzeczywistość stadionową.
Z dnia na dzień zamyka się nowoczesne obiekty, które spełniają wszelkie niezbędne do rozgrywania spotkań piłkarskich normy bezpieczeństwa. 

Oprawy prezentowane podczas meczów w Zabrzu zyskały na pomysłowości, estetyce, dzięki czemu wyodrębniliśmy własny niepowtarzalny w kraju styl ultrasowania.

Prezentacje wymagające pomysłowości i wkładu tzw. pracy własnej, odejście od pirotechniki na rzecz flag, transparentów czy sektorówek, które dla nas mają większą wartość, pozwalają wyrazić przesłanie w nich zawarte. Meczowe zbiórki pieniędzy na cele Ultras, pozwalają na wspólną zabawę zarówno nam, jak i zgromadzonej na R81 publice. Można śmiało rzec, że jest to jeden z kilku kluczowych elementów, który skłania kibica do przyjścia na stadion.

Niestety, od pewnego czasu, osoby czynnie zaangażowane w Ultras, są karane grzywnami oraz zakazami stadionowymi. W ten sposób zabija się w Polsce atmosferę stadionową.

Zabrania się przebywania w przejściach między sektorami, prezentacji sektorówek i transparentów podczas meczu. Z przykrością informujemy, że w najbliższym czasie nie zobaczycie Szanowni Kibice z mozołem przygotowywanych przez Nas opraw.

Jesteśmy świadomi, że środowisko kibiców to ogromna rzesza ludzi, wśród których są jednostki zdeprawowane i nieprzystosowane. Podkreślamy, że są to jednostki, za które nie możemy brać odpowiedzialności.

Nie można karać Nas za to, że zbliża się Euro 2012, że jesteśmy częścią społeczeństwa, która potrafi głośno wyrażać swoje emocje!

Informujemy:

- podczas najbliższych meczów ze Śląskiem Wrocław i Widzewem Łódź nie będzie prowadzony zorganizowany doping,
- nie będą wywieszane flagi oraz prezentowane okolicznościowe sektorówki,
- grupa Ultras mając na uwadze szykany i represje wobec swoich członków zawiesza swoją działalność na czas nieokreślony.

Zwracamy się do Was z prośbą o uszanowanie wszelkich form protestu na jakie się zdecydujemy i czynną pomoc we wszystkich podjętych przez Nas przedsięwzięciach.

Apelujemy do wszystkich kibiców Górnika!
Nie pozwólcie się prowokować!
Nie przyjmujcie mandatów i zakazów stadionowych!
Niech w tych sprawach orzeka niezależny Sąd, a nie nadgorliwy policjant w "dobrej wierze"!

Kibice w Polsce są odosobnieni, ale jest Nas mnóstwo i choć różnimy się od siebie, razem możemy zdziałać wiele! Dziś nie ma Was i Nas.

Rozwiązaniem problemu powinien być dialog, a nie zastraszanie i błędne decyzje. Jedno jest pewne - prawa obywatelskie w naszym kraju są ograniczane, a demokracja tyczy się już tylko sfer rządowych. Dziś musimy stanąć murem obok siebie! Musimy podjąć walkę z krzywdzącymi nas stereotypami! Musimy się zjednoczyć i uświadomić społeczeństwo, że - KIBIC FANATYK TO NIE PSEUDOKIBIC!!!

Walczymy o Nasze wspólne dobro!

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze"

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online