Sikorski i Jeż trafią do Legii?

Legia Warszawa szuka rozgrywającego. Vladimir Weiss chce Roberta Jeża. Selekcjoner reprezentacji Słowacji jest coraz bliższy zastąpienia Macieja Skorży na stanowisku trenera Legii.
Pozyskanie Jeża, który, w przypadku przejęcia drużyny przez Weissa, stanie się celem numer 1 Legii. Mówi się, że Słowak mógłby trafić z Górnika na Łazienkowską w pakiecie z Danielem Sikorskim. Wcześniej nie chciano go przy Łazienkowskiej, ale Sikorski w dwóch meczach przeciwko Legii wpisywał się na listę strzelców. Górnik nie ukrywa, że sportowo najlepiej by było, gdyby obaj zostali w Zabrzu. - Jeśli jednak liczyć się będzie aspekt ekonomiczny, to generalnie nie ma u nas piłkarzy, którzy nie są na sprzedaż. Nie chciałbym spekulować o Legii, bo oficjalnej oferty nie ma. W przypadku pojawienia się ciekawej propozycji temat zostanie podjęty. Z doświadczenia wiem, że nie ma sensu blokować transferów. Wiele razy zdarzało się tak, że zatrzymywano gracza na siłę, a on później obniżał loty, albo doznawał kontuzji - mówi Przeglądowi Sportowemu Andrzej Orzeszek, dyrektor sportowy Górnika.
Sikorski ma w umowie klauzulę odstępnego, wynoszącą 1 milion euro. Robert Jeż takiego zapisu nie posiada. Górnik za jego sprowadzenie zapłacił 0,5 miliona złotych, ale prawdopodobnie będzie chciał uzyskać dwa razy więcej. Łącznie za obu piłkarzy Górnika, Legia musiałaby wyłożyć około 2,5 miliona złotych.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]