Górnik kusi Bonina

Tomasz Młynarczyk, prezes Górnika Zabrze w czwartek będzie rozmawiał o nowym kontrakcie z Grzegorzem Boninem. Piłkarz nie może liczyć na dużą podwyżkę pensji.
W klubie z Roosevelta w związku z olbrzymimi długami konieczne jest obniżenie kosztów, więc Bonin nie może liczyć na ekskluzywny kontrakt. Nieoficjalnie mówi się, że Górnik chce zatrzymać prawego pomocnika na dotychczasowym warunkach - 55 000 zł miesięcznie. Ślązacy nie chcą też płacić za podpis, choć w tym przypadku dopuszczają możliwość negocjacji.
Ta propozycja jest bez wątpienia gorsza od dwóch poprzednich. 15 grudnia 2010 roku były prezes Łukasz Mazur oferował Boninowi milion za podpis i 800 000 zł rocznie. Wychowanek Mewy Gniew nie przyjął tych warunków. W styczniu rozmawiano ponownie. Wówczas Bonin usłyszał, że może liczyć już tylko na 800 000 zł za podpis i 700 000 zł rocznego kontraktu. I także nie doszło do porozumienia. W Górniku pogodzono się z tym, że piłkarz w lecie tego roku opuści Zabrze.
Nowy prezes klubu jednak postanowił namówić gracza do pozostania. Czy dojdzie do porozumienia? - Szansa zawsze jest. Mam ważny kontrakt w Górniku, a nowego z nikim jeszcze nie podpisałem. Jeśli chodzi o oferty z innych klubów, to tymi sprawami zajmuje się mój menadżer. Teraz skupiam się na dokończeniu sezonu. Nad przyszłością zastanowię się później - mówi Bonin.
Jeśli klub będzie stał na twardym stanowisku, to piłkarz umowy nie przedłuży. Pierwszym kandydatem do zastąpienia Bonina jest Maciej Bębenek, drugim Miłosz Przybecki z Ruchu Radzionków, a kolejnym Miroslav Barcik z Bytomia.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]