Trener Górnika stawia veto

Trener Adam Nawałka odejdzie z Górnika Zabrze, jeśli działacze zdecydują się na wyprzedaż najlepszych zawodników. Jeszcze w tym tygodniu prezes Tomasz Młynarczyk chce się spotkać ze szkoleniowcem.
- Chodzi o ocenę gry zespołu, przekazanie oczekiwań transferowych i nazwisk, które miałyby być wpisane na listę transferową - wyjaśnia Młynarczyk.
Na Roosevelta coraz głośniej jednak o tym, że rozmowa może zejść na temat sensu dalszej współpracy. Nawałka, którego kontrakt jest ważny do 30 czerwca 2012 roku, w ciągu 18 miesięcy zbudował ciekawy zespół, który najpierw awansował do ekstraklasy, a teraz jako beniaminek ma szansę na zajęcie wysokiego miejsca w tabeli. Skądinąd wiemy, że w następnych rozgrywkach trener chciałby powalczyć o europejskie puchary. Swoim najbliższym współpracownikom już przekazał, że ma na oku trzech, czterech graczy, którzy - jak miał się wyrazić - „dodaliby pieprzu i jakości grze drużyny". Oczywiście Nawałka nie dopuszcza do siebie myśli, że z Górnika mieliby odejść Robert Jez czy Daniel Sikorski.
Jak się nieoficjalnie dowiedział się "Przegląd Sportowy", opiekun zabrzańskiej drużyny, w przypadku rezygnacji, długo nie byłby bezrobotny. Z informacji wynika, że jego zatrudnienie rozważa chociażby Korona Kielce.
Działacze Górnika zdają sobie sprawę z tego, że Nawałka ma swoje ambicje. Jednak przy obecnym poziomie zadłużenia nie są w stanie utrzymać drużyny w obecnym składzie. Rozwiązanie kontraktów z Damianem Gorawskim i Pawłem Strąkiem to za mało. Na dziś nie ma najmniejszych szans na zatrzymanie Grzegorza Bonina i Mariusza Magiery, a Jeż i Sikorski, o ile pojawią się ciekawe oferty, też zostaną sprzedani. Karta może się odwrócić tylko wówczas jeśli miasto, będące większościowym udziałowcem klubu, spełni zapowiedzi i przyprowadzi bogatego sponsora.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]