Czas do namysłu

Mariusz Magiera do poniedziałku, a Grzegorz Bonin do środy mają dać odpowiedź na pytanie, czy akceptują warunki nowego kontraktu z Górnikiem.
Do tych rozmów pierwotnie miało dojść w ubiegłym tygodniu. Ostatecznie zostały przełożone na poniedziałek. Grzegorz Bonin i Mariusz Magiera spotkali się z prezesem Górnika, Tomaszem Młynarczykiem. Obaj piłkarze usłyszeli propozycje nowego kontraktu z klubem. 

Po zakończeniu sezonu
- Oferty nie zostały odrzucone, obaj piłkarze powiedzieli, że chcą rozmawiać i nie mają na dzień dzisiejszy podpisanych umów z innymi klubami - mówi prezes Górnika. - Umówiliśmy się, że Grzegorz Bonin da nam ostateczną odpowiedź w przyszłą środę, a Mariusz Magiera w poniedziałek. Ze strony Górnika podniesienia oferty już nie będzie.
Z naszych informacji wynika, że Boninowi Górnik zaproponował dwuletni kontrakt, a Magierze o rok dłuższy. - Psychologiem nie jestem, więc trudno mi powiedzieć, czy piłkarze byli w pełni zadowoleni z tego, co Górnik może im zapłacić. Tych kilka dni jeszcze wytrzymamy - dodaje prezes klubu z Roosevelta.
Co istotne, termin udzielenia ostatecznej odpowiedzi upływa już po zakończeniu sezonu oraz po rozstrzygnięciach licencyjnych. W poniedziałek będzie już wiadomo, na którym miejscu Górnik skończy ligę. - Dlatego większość strategicznych decyzji będzie podejmowanych po sezonie. Będzie istotne, czy zagramy w pucharach, czy też nie... Licencja? Poprawiamy dokumenty, które w połowie tygodnia zostaną zawiezione do Warszawy. W tej chwili praktycznie całymi dniami jesteśmy w klubie, między innymi z tego powodu raczej nie pojadę do Kielc. Jeżeli jednak chodzi o licencję to jestem coraz większym optymistą... - uważa Tomasz Młynarczyk.

Wielka promocja
Piłkarze deklarują, że zrobią wszystko, by wygrać oba pozostałe do końca sezonu mecze. Zdając sobie sprawę, że niekoniecznie może to dać przepustkę do gry w pucharach. - Skoro nam "idzie" to trzeba szansę wykorzystać. Drugiej takiej okazji może długo nie być, a my - nawet jeżeli dopisuje nam ostatnio szczęście - naprawdę gramy coraz lepszą piłkę - mówił po meczu ze Śląskiem Daniel Sikorski.
Na czubie tabeli na pewno zależy też trenerowi Adamowi Nawałce. Kiedy blisko półtora roku temu przejmował zespół, Górnik nie był pewny powrotu do ekstraklasy. Co prawda to działaczce "wyczyścili" latem 2010 roku szatnię, jednak całą pracę z zespołem wykonał trener. Wysokie miejsce też "otwarłoby" Nawałce drzwi do pracy w klubach mających aspiracje i środki do gry o najwyższe miejsca w lidze, a byłby to sukces być może nawet bardziej wartościowy niż osiągnięcia trenera z krakowską Wisłą, sprzed kilku już ładnych lat. Nawałka ma kontrakt ważny z Górnikiem jeszcze rok. Trener już przygotowuje kilka wariantów na okres przygotowawczy do nowego sezonu. Inaczej zabrzanie będą się przygotowywać jeżeli awansują do pucharów, a inaczej, jeżeli mimo wszystko w czwórce się nie znajdą (planowane zgrupowania w Zakopanem i Wronkach). Wariant trzeci? Trener może dostać propozycję pracy z innego klubu - pada między innymi nazwa Korony Kielce - najbliższego przeciwnika zabrzan. Wiele będzie też zależało od polityki transferowej, czy możliwości finansowych Górnika. Jeżeli dojdzie do wyprzedaży to być może sam trener nie będzie chciał dłużej pracować na Roosevelta. Szansa na powtórzenie dobrego wyniku w kolejnym sezonie byłaby wtedy trudna.
- Zdajemy sobie sprawę, że dobre wyniki klubu to także promocja trenera i poszczególnych piłkarzy. Dziś oficjalnie nikt o naszych piłkarzy jeszcze nie pyta, ale spodziewam się, że za kilkanaście dni tak się stanie - kończy prezes Górnika, nie kryjąc, że dobry wynik może tylko podnieść wartość zawodników Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]