Oczy na Bonina

› Dziś oczy kibiców w Kielcach na pewno będą zwrócone na Grzegorza Bonina. Pomocnik Górnika trzy lata temu trafił do Zabrza z Kielc. Teraz jest w trakcie rozmów z zabrzanami na temat podpisania z klubem nowego kontraktu. - Pierwszy mecz po kontuzji, z Polonią Bytom, nie był w moim wykonaniu dobry. Lepiej było ze Śląskiem, choć wiem, że nie mam jeszcze odpowiedniej dynamiki. Każdy dzień działa na moją korzyść i jedziemy do Kielc po wygraną - mówi Bonin. Kibice w Kielcach śpiewali o nim "Bonin, Bonin - nasz scyzoryk".

› Górnik jeszcze nigdy nie wygrał ligowego meczu w Kielcach. Najczęściej jego występy kończyły się pogromami. Dwa razy stracił cztery gole, a raz trzy - wszystkie mecze przegrał. - W tym sezonie przerwaliśmy już tyle serii, że może będzie kolejna - uważa Adam Danch, obrońca Górnika. - Przecież jesienią pierwszy raz wygraliśmy z Koroną w Zabrzu.

› Zabrzanie pojechali do Kielc we wtorek, a trening odbyli już na miejscu. W meczowej kadrze doszło do dwóch zmian w porównaniu z meczem przeciwko Śląskowi. Mariusza Jopa zastąpił Michał Pazdan, który wraca do gry po pauzie spowodowanej kartkami. Z kolei Sebastian Nowaka zmienił Mateusz Sławik.

› W Kielcach dojdzie do bezpośredniej rywalizacji jednych z najszybszych napastników ligi. Z jednej strony jest Andrzej Niedzielan, a z drugiej Daniel Sikorski. Choć w tym sezonie więcej goli strzelił Niedzielan, to wiosną zdecydowanie lepsze oceny dostaje Sikorski. Warto przypomnieć, że dziesięć lat temu Niedzielan błysnął fantastyczną skutecznością grając w Górniku, który wtedy podał mi pomocną dłoń. Teraz podobnie było z Sikorskim, którego nie chciało zatrudnić kilka innych klubów, między innymi Śląsk.

› Pojawiają się informacje, że Korona byłaby zainteresowana zatrudnieniem od nowego sezonu Adama Nawałki. Trener Górnika ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z jedenastką z Zabrza.

› Dzisiejszym meczem z Koroną żegna się Edi Andradina. Jak zapowiedział, po tym sezonie definitywnie odchodzi z Kielc.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]