Forum
 

Górnik Zabrze otrzymał licencję!

Obradująca we wtorek Komisja Odwoławcza PZPN ds. Licencji dla klubów Ekstraklasy uchyliła decyzję pierwszej instancji o nie przyznaniu Górnikowi licencji na grę najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie!
Tym samym Górnik dołączył do grona klubów, które otrzymały licencję na udział w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2011/12. Ponadto klub zostanie objęty nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. 
- Górnik dostarczył dokumenty, z których wynika, że władze miasta są bardzo mocno zaangażowane w pomoc. To świadczy, że sytuacja klubu może się poprawić - przyznał przewodniczący Komisji Odwoławczej Zbigniew Lewicki.
We wtorek w siedzibie PZPN pojawił się osobiście prezes zabrzan, Tomasz Młynarczyk. Nie był rozmowny, stwierdził tylko, że jest dobrej myśli. Dzisiejsze spotkanie z Komisją Odwoławczą PZPN ds. Licencji było ostatnią deską ratunku dla Górnika - od negatywnej decyzji tej instancji nie można się już odwoływać. W takim przypadku zasłużony klub pożegnałby się z Ekstraklasą, mimo wywalczonego szóstego miejsca w zakończonym sezonie.
Na odmowę przyznania Górnikowi licencji liczyła jeszcze Arka Gdynia, która w ten sposób utrzymałaby się w Ekstraklasie.
Do tej pory wystąpił tylko jeden przypadek, w którym klub nie otrzymał prawa do gry w Ekstraklasie. Przed sezonem 2009/10 los taki spotkał ŁKS Łódź.

źródło: gornikzabrze.pl / Onet.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online