"Górnik Zabrze staje nad przepaścią. Żal serce ściska"

"Żal serce ściska. Już się wydawało, że Górnik znowu odzyskał blask, stał się znaczącą drużyną w Polsce. Tymczasem wszystko wróciło do normy, czyli do tego, że czternastokrotny mistrz Polski kolejny raz, w ciągu minionych dwudziestu lat, staje na krawędzi przepaści. 

Bo jak inaczej nazwać sprzedaż Roberta Jeża, Daniela Sikorskiego. Nie udało się zatrzymać Grzegorza Bonina. Z gry w Zabrzu sam zrezygnował Tomasz Zahorski.

Nijak ma się to do płomiennych deklaracji kierownictwa klubu, władz miasta, Allianzu Polska. Zamiast budować silną drużynę, a słyszymy o tym od kilku lat, zespół jest notorycznie osłabiany.

Od czterech lat mówi się o nowym stadionie przy ul. Roosevelta. W tym czasie powstały takie w Warszawie, dwa w Krakowie, Lubinie, Poznaniu. W Zabrzu nie wbito jeszcze przysłowiowej łopaty.

Górnik choć ma wspaniała historię, okraszoną światowymi i europejskimi sukcesami, nie robi wrażenia na poważnych sponsorach, tak jakich ma Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Wisła Kraków, Cracovia. Warto się nad tym zastanowić i jak najszybciej to zmienić, bo inaczej czarny scenariusz, że Górnik może przestać istnieć, kiedyś się spełni. Oby do tego nie doszło."

autor: Andrzej Azyan / Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]