Młynarczyk: Nie możemy ciągle żyć na kredyt

Robert Jeż i Daniel Sikorski opuszczają Zabrze i przenoszą się na Konwiktorską. Z Polonii na Roosevelta trafi za to Daniel Gołębiewski. - Nie możemy ciągle żyć na kredyt. Nie jest to dla nas łatwa decyzja, ale niepopularne ruchy też trzeba wykonywać - podkreśla prezes zabrzan Tomasz Młynarczyk.
Kwota, za jaką zostali sprzedani obaj gracze, nie została ujawniona, ale nieoficjalnie mówi się, że Górnik dostanie 4 miliony złotych. Ponadto zabrzanie nie będą musieli utrzymywać Gołębiewskiego. Napastnik, którego na Roosevelta wypożyczono na rok nadal będzie opłacany przez Polonię.
Przypomnijmy, że wcześniej los Jeża i Sikorskiego podzielił inny zawodnik Górnika - Grzegorz Bonin, wielce prawdopodobne jest rozstanie z Tomaszem Zahorskim. Strony dograły już jego warunki.
Prawdopodobnie na tym skończą się transfery "z Zabrza", piłkarzy decydujących o obliczu zespołu. Choć klub liczy jeszcze na to, że znajdą się chętni na Adama Stachowiaka. Był co prawda bramkarzem numer jeden, ale w końcówce rundy podpadł trenerowi Adamowi Nawałce i trafił na listę transferową. Górnik chciałby też rozstać się z Mariuszem Jopem. Nie odejdą latem z klubu Marcin Wodecki i Mariusz Magiera, który dziś ma podpisać nowy trzyletni kontrakt.
Zabrzańskiego klubu nie wzmocni Miroslav Barčík. Pomocnik Polonii Bytom wybrał ofertę słowackiego MŠK Žilina. Wiadomo, że z Radzionkowa wracają Łukasz Skorupski i Kamil Szymura. Poważnie są też zaawansowane rozmowy z Arkadiuszem Milikiem z Rozwoju Katowice.

źródło: Sport / Przegląd Sportowy / własneRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]