Labukas chce 200 tysięcy za podpis

Górnik Zabrze zabiera się za łatanie dziur w składzie. Ale to będzie sporo kosztować. Kandydujący do gry w Górniku były napastnik Arki Tadas Labukas chciał dostać 200 tysięcy złotych za podpis i miesięczną pensję na poziomie 50 tysięcy złotych.
Negocjacje utknęły w miejscu. – O sprawach finansowych rozmawiał nie będę, ale przyznaję, że nadal interesujemy się Labukasem. Pozytywnie oceniłem jego przydatność do zespołu – mówi dyrektor klubu Andrzej Orzeszek. W klubie podejrzewają, że napastnik grający ostatnio w Arce Gdynia chce wielkich pieniędzy, bo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż Górnik pilnie potrzebuje specjalisty od zdobywania bramek. Labukas w poprzednim sezonie strzelił 8 goli. Zabrza jednak nie stać na zawodnika, którego roczny koszt utrzymania przekraczałby 800 tys. złotych brutto. Poza tym angaż za takie pieniądze mógłby naruszyć hierarchię w szatni. Przede wszystkim z racji tego, że nowicjusz stanąłby na szczycie listy płac. Zdystansowałby kapitana Adama Banasia – 40 tys. zł miesięcznie, Mariusza Przybylskiego – 35 tys. zł, a także Mariusza Magierę, który po podwyżce zarabia 30 tys. zł.
Działacze Górnika na pewno będą kontynuowali rozmowy, bo Labukas byłby zdecydowanie bardziej wartościowym nabytkiem, niż Daniel Gołębiewski z Polonii Warszawa, w sprawie którego zatrudnienia wciąż się toczą negocjacje.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]