Francuz na początek

Adam Nawałka odwiedził wczoraj stadion przy Roosevelta. Usłyszał, że Górnik nie sprowadzi Jana Kozaka, ale kilku piłkarzy do Zabrza na pewno trafi. Pierwszy będzie Noel Mendy.
Sensacyjnych decyzji po wczorajszej wizycie trenera Adama Nawałki na Roosevelta nie było. Pojawiły się głosy, że trener może rozstać się z klubem. Raz - z powodu propozycji pracy z innym zespołem, choćby GKS Katowice, dwa - różnic na temat kadry Górnika w nowym sezonie, z której odeszło trzech ważnych piłkarzy (Bonin, Jeż i Sikorski). - To było robocze, bardzo konkretne spotkanie. Nie było żadnych pretensji, stawiania ultimatum i nawet słowa o rozstaniu - powiedział nam Tomasz Młynarczyk, prezes Górnika.

Zespół na środek tabeli

Obaj panowie spotkali się przed południem. Przy jednym stole siedli też Andrzej Orzeszek i Krzysztof Maj. Co ustalono? - Mówiliśmy oczywiście o transferach, sytuacji finansowej i oczekiwaniach w nowym sezonie. Jestem dobrej myśli, jeżeli chodzi o płynność finansową w rundzie jesiennej, co było dla trenera ważną sprawą. Choć oczywiście bardzo ważne będą kolejne ruchy transferowe. Zgodziliśmy się, że jeżeli sfinalizujemy sprowadzenie piłkarzy, których mamy na liście życzeń to Górnik powinien być solidnym zespołem środka tabeli - dodaje prezes Młynarczyk.
Jednym z priorytetowych życzeń Nawałki było sprowadzenie prawego pomocnika. Będzie nim Francuz Alexandr Noel Mendy, 28-letni, czarnoskóry pomocnik, który wczoraj pojawił się na badaniach lekarskich w Zabrzu. Jeżeli przejdzie je pomyślnie podpisze z Górnikiem 2,5 roczny kontrakt. Mendy to ciekawa postać, pięć lat temu pojawił się w Mlada Boleslav, gdzie zawsze był graczem podstawowej jedenastki. Tylko w ostatnich trzech latach zagrał 87 meczów ligowych, a w poprzednich rozgrywkach strzelił sześć goli. Z końcem sezonu skończył się jego kontrakt z czeskim klubem. - Myślę, że będzie to wzmocnienie Górnika. Obserwowaliśmy tego piłkarza przed kilka miesięcy, sprowadzamy zawodnika gotowego do gry - twierdzi Krzysztof Maj, dyrektor wykonawczy klubu.

Kozak nie, Gołębiewski tak

Mendy ma zastąpić w kadrze Bonina, a Jan Kozak miał wypełnić lukę po Robercie Jeżu. Słowak, który w swojej karierze grał między innymi w Lokeren, West Bromwich i Artmedii (z tą ostatnią w Lidze Mistrzów), ostatecznie nie doszedł z Górnikiem do porozumienia. Chciał podpisać dwuletni kontrakt, a Górnika interesowała opcja rok plus ewentualnie rok i większa kasa w premiach za zdobywane punkty niż w pensji. Kozak, choć był ze Słowacją na MŚ w RPA (zagrał w jednym meczu) swego czasu był na testach w Ruchu i Bełchatowie. Wypadł w nich słabo, a w minionym sezonie zagrał tylko w czterech meczach Larisy. Alternatywa? Ponoć jest. Zabrzanie nie chcą mówić o szczegółach, ale rozmawiają z zawodnikiem, który miałby zostać sprowadzony na tę pozycję. Trener Nawałka poznał wczoraj jego nazwisko.
Piłkarzem Górnika w praktyce jest już Daniel Gołębiewski. Wczoraj był, co prawda, na treningu Polonii Warszawa, ale dogadał już warunki indywidualnego kontraktu z zabrzanami. Gołębiewski spędzi w Zabrzu najbliższy sezon i ma w ataku zastąpić Daniela Sikorskiego. Kto następny? Wciąż trwają rozmowy z Pawłem Olkowskim oraz Arkadiuszem Milikiem. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale powinny do końca tego tygodnia. Jeżeli strony się dogadają to obaj piłkarze powinni zacząć z Górnikiem przygotowania do nowego sezonu.
Co istotne, trener Nawałka potwierdził wczoraj, że nie widzi w zespole takich piłkarzy jak Adam Stachowiak, Sebastian Nowak i Mariusz Jop. Menedżerowie tej trójki szukają klubów swoim podopiecznym i jest szansa, że wszyscy latem z Zabrza odejdą. Stachowiak być może trafi do Austrii.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]