Kosztowna wymiana bramkarzy

Pozbycie się dotychczasowych bramkarzy: Adama Stachowiaka i Sebastiana Nowaka i zastąpienie ich duetem: Łukasz Skorupski, Boris Pesković, to może być jedna z najbardziej kosztownych operacji Górnika Zabrze tego lata.
Z wyliczeń "PS" wynika, że Górnik Zabrze może na tym zabiegu stracić nieco ponad 700 tys. zł. Jak to zostało wyliczone? Po pierwsze, nic nie wskazuje na to, że ktokolwiek pozyska Stachowiaka, płacąc za niego 400 tys. zł, a tylko taka suma pozwoliłaby stwierdzić, iż Górnik wyszedł na tym zakupie na zero. Przed rokiem zabrzanie ściągnęli Stachowiaka z Odry Wodzisław. Za transfer nie płacili, ale dali zawodnikowi 200 tys. zł za podpis, a drugie tyle wyniosła prowizja dla menedżera. Ciężko to będzie odzyskać, chociaż przy Roosevelta ciągle przekonują, że to co włożyli, dostaną z powrotem, bo mają ofertę z ligi greckiej.
Klub niewiele zyska zastępując dotychczasowy numer 1 młodym Skorupskim. Ma on zasadniczą pensję o 10 tys. zł mniejszą od Stachowiaka, ale równocześnie ma wyższe wyjściówki za wygrane spotkania - 10 tys. zł, podczas gdy Stachowiak tylko 4000 zł. Rachunek jest prosty. Każdy wygrany mecz ze Skorupskim w bramce kosztuje o 6 tys. zł więcej. Jeśli Górnik w sezonie 2011/12 powtórzy wynik z poprzednich rozgrywek, czyli wygra 13 meczów, to koszt utrzymania Skorupskiego wyniesie 310 tys. zł. Stachowiak kosztowałby tylko o 42 tys. zł więcej.
Kolejna duża strata wynika z konieczności zatrudnienia nowego bramkarza. W Górniku utrzymują, że Boris Pesković rok temu chciał zarabiać 60 tys. zł miesięcznie. Podobno teraz chce zaledwie połowę tej kwoty. To jednak daje wydatek rzędu 360 tys. zł rocznie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]