Dziś sparing z MŠK Žilina

Elvis Sarić od wczoraj nie trenuje już z zespołem Górnika. 21-letni Chorwat doznał kontuzji i opuścił Zakopane. Skończyło się więc na jednym treningu i 45 minutach gry z Kolejarzem Stróże. Sarić wypadł ponoć przyzwoicie, ale kontuzja spowodowała, że temat jego gry w Zabrzu jest na dziś nieaktualny. 
Przyjazd Chorwata na zgrupowanie do Zakopanego to efekt kontaktów trenera Adama Nawałki, który potrzebuje jeszcze w zespole ofensywnego pomocnika. Prawdopodobnie dlatego na wczorajszych, popołudniowych zajęciach pojawił się Krzysztof Mączyński - drugi zawodnik o tym nazwisku, jaki aktualnie przebywa na zgrupowaniu zabrzan z Zakopanem. O ile jednak Mateusz Mączyński to sprawdzany przez Górnik junior Gwarka Zabrze, o tyle Krzysztof Mączyński ma już na swoim koncie mistrzostwo Polski. 24-letni dziś piłkarz kilka lat temu był uznawany za jeden z większych talentów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w krakowskiej piłce. Z Wisłą był związany już jako junior, a w sezonie 2007/08 zagrał dwa mecze w pierwszej drużynie. To wystarczyło, by został mistrzem Polski. Debiutował zresztą w Zabrzu, gdzie Wisła wygrała 3-1. Kibice na Roosevelta pewnie tego faktu nie pamiętają, bo Mączyński wszedł na boisko w 90 minucie. Częściej grał wiosną 2010 roku (sześć spotkań). Wisła dwa razy wypożyczała go do ŁKS Łódź. Spędził w nim cały poprzedni sezon, zresztą całkiem udany. Stale był graczem wyjściowej jedenastki, strzelił trzy gole i miał spory wkład w wywalczenie przez ŁKS awansu do ekstraklasy. Wypożyczenie jednak się skończyło, Mączyński wrócił do Wisły, gdzie przy kolejnych transferach nie miał większych szans na „załapanie" się do kadry mistrza Polski. Do Estonii więc nie poleciał, za to dostał zgodę na treningi z Górnikiem. ŁKS chciał go wykupić, ale nie miał pieniędzy, z kolei kolejne wypożyczenie do tego samego klubu nie jest zgodne z przepisami. Dziś Mączyński, ofensywny pomocnik, a takiego piłkarza szuka Górnik, powinien zagrać przeciwko Żylinie. Zabrzanie spotkają się z mistrzem Słowacji sprzed roku o godzinie 17.00.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online