Górnik blisko tytułu

Juniorzy starsi Górnika Zabrze zremisowali w finałowym turnieju mistrzostw Polski z Jagiellonią Białystok 1:1, ale byli skuteczniejsi od rywala w serii rzutów karnych.
Na dziesięć "jedenastek" tylko jedna nie została zamieniona na gola. W drugiej serii strzeł Józefiaka obronił Daniel Kajzer, bramkarz Górnika. Taki wynik stawia zabrzan w o tyle komfortowej sytuacji, że nawet najskromniejsze zywcięstwo z Zagłębiem Lubin da im mistrzostwo Polski. 
Wczorajszy mecz uznawany był za przedwczesny finał. Po pierwszej serii spotkań obie jedenastki miał po trzy punkty. - Trudno powiedziec, czy ktoś był w tym meczu lepszy. Już po pierwszej serii spotkań wiedzieliśmy, że mecz będzie o wiele trudniejszy niż ten z Bałtykiem - mówi Andrzej Orzeszek, dyrektor sportowy Górnika.
- Przy 1:0 dla nas sędzia nie pokazał graczowi "Jagi" czerwonej kartki, kiedy faulował od tyłu będącego sam na sam z bramkarzem Sobczaka. Dlatego czujemy pewien żal i niedosyt. Wierzę jednak, że chłopcy dadzą sobie radę. Najważniejsze, że wszystko zależy od nas. Wygrana z Lubinem oznacza tytuł - dodaje Andrzej Orzeszek.
- Czujemy niedosyt, bo oprócz gola mieliśmy jeszcze słupek i poprzeczkę. Klarownych okazji na pewno było więcej... Mecz był jednak dobry, a "Jaga" zagrała o klasę lepiej niż z Zagłębiem. Wszystko w naszych głowach i nogach. I to jest najważniejsze - mówi trener Górnika, Tomasz Grozmani.
Ostatnie mcze odbędą się w sobotę, Górnik zagra w Ożarowie z Lubinem, a Jagiellonia z Bałtykiem w Sandomierzu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online