Stachowiak zostanie wypożyczony

Adam Stachowiak podpisze nowy kontrakt z Górnikiem, a potem zostanie wypożyczony. Za darmo. Obecna umowa Adama Stachowiaka z klubem wygasa 30 czerwca 2013 roku.
Działacze z Zabrza chcą przedłużyć jej ważność do 30 czerwca 2014. Przy okazji ma zostać do niej wpisana klauzula z kwotą odstępnego. Jej wysokość pozostaje tajemnicą. Z tego co nieoficjalnie wiadomo, suma ma być nie mniejsza niż 400 tys. zł, bo tyle kosztowało sprowadzenie Stachowiaka na Roosevelta. Były reprezentant Polski ma wolną rękę w poszukiwaniu pracodawcy. – Nie chcemy, aby grał w Młodej Ekstraklasie. To nikomu nie służy, dlatego zdecydowaliśmy się na roczne, bezgotówkowe wypożyczenie – wyjaśnia prezes Tomasz Młynarczyk. Górnik chce, by piłkarz się rozwijał, ale i zszedł z listy płac. Roczny koszt jego utrzymania to 300 tys. zł brutto, plus wyjściówki (120 tys. zł brutto).
Bramkarz odchodzi z Górnika z powodu konfliktu z trenerem Adamem Nawałką. Naraził się szkoleniowcowi stając w obronie Daniela Sikorskiego w przerwie meczu 29. kolejki z Koroną (0:1). Nawałka, choć był gorącym zwolennikiem sprowadzenia Stachowiaka, przesunął go do Młodej Ekstraklasy. Za rok wygasa kontrakt trenera. Jeśli zostanie przedłużony, to Stachowiak odejdzie za kwotę wpisaną do klauzuli. W innym razie zostanie.
Menedżer Przemysław Erdman od kilku dni szuka swojemu podopiecznemu nowego pracodawcy. Upadł temat przenosin do ligi greckiej. Nieoficjalnie wiadomo, że ciągle jest szansa na przenosiny do Austrii. Próbuje je załatwić były bramkarz Lecha Poznań, Kazimierz Sidorczuk.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]