Górnik obędzie się bez kredytu

Nie będzie dziury w budżecie Górnika Zabrze. Znalazł się sponsor, który zapłaci 3 miliony za reklamę na koszulkach. W klubie z Roosevelta będą jednak potrzebne cięcia wydatków.
W minionym sezonie Ślązacy mieli budżet w wysokości 14 mln zł. Koszt utrzymania klubu wyniósł jednak 21,6 mln zł i ówczesny prezes Łukasz Mazur, aby załatać dziurę, musiał wziąć kredyt (7 mln zł) w Alior Banku. 
Obecnie Górnik jest w o tyle dobrej sytuacji, że nie musi brać pożyczki. Wszystko wskazuje na to, że spółka będzie miał 21-milionowy budżet. Miasto właśnie znalazło firmę, która ma zapłacić duże pieniądze za reklamę na koszulkach i na stadionie. Jak się nieoficjalnie dowiedział "Przegląd Sportowy" chodzi o kwotę rzędu 3 mln zł. Oczywiście wypłata tej sumy będzie uzależniona od wyniku sportowego. Im wyższa pozycja zabrzańskiej ekipy w ligowej tabeli, tym większa będzie nagroda. Szczegóły kontraktu są obecnie precyzowane i rozmowy do końca miesiąca powinny być zakończone. Nowy sponsor uzależnił jednak wejście do klubu od przeprowadzki na stadion w Gliwicach, co powinno przynieść też większe wpływy ze sprzedaży biletów. Ponadto do kasy klubu mają wpłynąć pieniądze od udziałowców – urzędu miasta i firmy Budus.
Górnik, aby zmieścić się w nowym budżecie, musi koniecznie ciąć wydatki. Obecnie miesięczny koszt utrzymania klubu nadal wynosi 1,8 mln zł, a jest to suma o wiele za duża.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]