Super Express: Cudowne dziecko Górnika, Arkadiusz Milik, rwie się do gry

W poprzednim sezonie strzelał bramki dla juniorskiej drużyny Rozwoju Katowice. Teraz może być rewelacją Ekstraklasy. Arkadiusz Milik, który niedawno poznał Davida Beckhama, udanie zadebiutował w barwach Górnika Zabrze.
- Dawno nie mieliśmy tak młodego piłkarza, który by tak dużo potrafił i miał szansę wskoczyć do pierwszego składu - twierdzi dyrektor sportowy Górnika Zabrze, Andrzej Orzeszek. 
Milik do Zabrza przeszedł tego lata i od razu stał się jednym z najlepszych strzelców drużyny w meczach sparingowych. Szczególnie zaimponował w wygranym 4:1 sparingu z tureckim Kabuksporem, zdobywając dwie bramki.

Nie pogadał z Beckhamem

- Chciało mnie kilka klubów z Ekstraklasy, kusiły wielką kasą, ale na tym etapie kariery finanse nie są dla mnie ważne. W Górniku mam szansę grać z seniorami i rozwinąć się sportowo - ocenia Milik.
Zanim trafił do Górnika, spędził kilka tygodni na testach w Anglii, w Reading i Tottenhamie.
- Po dobrym występie w jednym ze spotkań Reading zostałem zaproszony do Tottenhamu, miałem nawet okazję poznać Davida Beckhama i Garetha Balea. Ale słabo znam angielski i wolałem tylko podać im rękę. Może przy następnym spotkaniu pójdzie mi lepiej, bo w Zabrzu oprócz treningów mam zagwarantowany indywidualny tok nauczania, w tym naukę angielskiego - opowiada Milik.

Gotowy do ostrej walki

W Górniku liczą, że młodziutki napastnik szybko stanie się gwiazdą zespołu i będzie godnym następcą sprzedanego do Polonii Warszawa Daniela Sikorskiego. W niedzielnym meczu ze Śląskiem (1:1) zagrał w pierwszym składzie. Zmienił go w drugiej połowie Daniel Gołębiewski.
- Jestem gotowy do ostrej rywalizacji o miejsce w składzie z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. Teraz wszystko zależy ode mnie - podkreśla Milik.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]