200 tysięcy miesięcznie kosztują... rezerwy Górnika

Do 200 tysięcy złotych miesięcznie wzrośnie koszt utrzymania rezerw Górnika. Wszystko dlatego, że nie udało się znaleźć nowych pracodawców dla Mariusza Jopa i Adama Stachowiaka.
Dwaj byli reprezentanci Polski zostali skreśleni z kadry pierwszego zespołu Górnika Zabrze przez trenera Adama Nawałkę i nie ma szans, by do niej wrócili. Jop musiał zrobić miejsce młodemu Kamilowi Szymurze, a Stachowiak popadł w niełaskę za komentowanie słów szkoleniowca w trakcie meczowej odprawy wiosennej potyczki w Kielcach (0:1).
Był pomysł, żeby Jopa wypożyczyć za darmo do Ruchu Radzionków, ale piłkarz się na to nie zgodził. Z kolei Stachowiak uparł się, żeby bazować na pomysłach transferowych swojego menedżera, i nie dał się namówić na testy w FC Koeln. I tak gracze, których miesięczny koszt utrzymania wynosi łącznie 50 tys. zł (byłoby więcej, ale w rezerwach Stachowiak nie dostanie wyjściówek na poziomie 4 tys. zł za wygrane spotkanie), zasilą rezerwy Górnika. A te już w sezonie 2010/11 były drogie. 150 tys. zł miesięcznie działacze płacili za gaże trzech zawodników: Damiana Gorawskiego, Pawła Strąka i Michała Karwana.
Ten ostatni niedawno rozstał się z klubem. Według informacji na odchodne dostał 230 tys. zł. 115 tys. zł stanowiły zaległe premie, a drugie tyle wzięło się z anulowania kary finansowej.Karwan, rozwiązując kontrakt, zrzekł się 29 tys. zł.
Na garnuszku Górnika nadal jednak pozostają Gorawski i Strąk, którym trzeba płacić odpowiednio 73 i 50 tys. zł. Prezes Tomasz Młynarczyk w kuluarowych rozmowach przyznaje, że stracił nadzieję na rozwiązanie z nimi umów. Gorawski był nieco rozsądniejszy w negocjacjach. W czerwcu żądał wypłaty siedmiu zaległych pensji. Do porozumienia jednak nie doszło, bo w tamtym okresie w kasie nie było pół miliona złotych, a tyle kosztowałoby to rozstanie. Gorawski z listy płac zniknie w styczniu 2012 roku, a Strąk dopiero za dwa lata.

Najdrożsi piłkarze rezerw Górnika Zabrze:

Damian Gorawski
miesięcznie: 73 tys. zł

Paweł Strąk
miesięcznie: 50 tys. zł

Mariusz Jop
miesięcznie: 25 tys. zł

Adam Stachowiak
miesięcznie: 25 tys. zł.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]