GKS Katowice zaprasza Górnika

- Nie ma żadnych powodów, dla których Górnik, w końcu zaprzyjaźniona z GieKSą drużyna, nie mógłby zagrać w naszym mieście - stwierdza Sławomir Witek, naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki UM Katowice.
Długo wydawało się, że w sprawie "wyprowadzki" Górnika Zabrze ze stadionu przy Roosevelta odpowiedzi wymaga jedno tylko pytanie: gdzie zabrzanie znajdą nowe lokum? Dziś wiemy już, że aby je postawić, trzeba by najpierw wykluczyć scenariusz, który zakłada... pozostanie w Zabrzu.

Dla garstki fanów?

- Cieszę się, że władze Gliwic są otwarte na rozmowy i nie mówię, że nigdy w Gliwicach nie zagramy, ale jestem za tym, by Górnik jak długo tylko się da, grał w Zabrzu - przyznała ostatnio Małgorzata Mańka-Szulik. Wszystko wskazuje jednak na to, że rozwiązanie, za jakim optuje prezydent Zabrza, wiązałoby się z grą dla ledwie garstki kibiców, bo pojemność stadionu przy Roosevelta może zostać jeszcze - względem obecnej, mocno już okrojonej - zmniejszona. Występów przy niemalże pustych trybunach woleliby uniknąć działacze Górnika. - Optymalnym rozwiązaniem jest dla nas obiekt w Gliwicach, który - co ważne - ma akceptację naszych kibiców. Jestem przekonany, że wypełniliby gliwicki stadion do ostatniego miejsca - zaznacza Tomasz Młynarczyk, prezes zabrzan. Taki scenariusz byłby również po myśli władz Kompanii Węglowej. Przypomnijmy, nowy sponsor strategiczny klubu za warunek swojego wsparcia dla Górnika postawił właśnie przenosiny za miedzę. Z drugiej strony - w Gliwicach ekstraklasowiec nie mógłby jednak liczyć na przyjazne przyjęcie ze strony sympatyków Piasta, którzy głośno przeciw całej sprawie protestują.

MOSiR jest "za"

Ale to nie koniec możliwych rozstrzygnięć. Jest wśród nich na przykład... przeprowadzka na Bukową w Katowicach! - To nie jest nowy temat. Takie hasło padło już jakieś dwa-trzy miesiące temu - nie kryje Wojciech Cygan, dyrektor do spraw organizacji i bezpieczeństwa katowickiego klubu. - Jeśli Górnik rzeczywiście będzie chciał korzystać z Bukowej, wówczas chętnie siądziemy do rozmów i tę sprawę omówimy. Musimy jednak pamiętać, że zarządcą stadionu jest katowicki MOSiR. To do niego będzie należeć ewentualna decyzja - przypomina Cygan.
MOSiR zaś... jest na "tak". - O tym, że Górnik myśli o grze na obiekcie, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa GKS, dowiaduję się od was. Z naszym magistratem nikt z Zabrza jeszcze się nie kontaktował. Niemniej jeżeli takie zapytanie się pojawi, to chętnie je rozpatrzymy. Nie ma żadnych powodów, dla których zaprzyjaźniona przecież z GieKSą drużyna nie mogłaby grać w Katowicach - stwierdza Sławomir Witek, naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki UM Katowice.

Problem z trawą

Ale i w przypadku Bukowej pojawiają się wątpliwości. Firma „Zielona Architektura", która niedawno wymieniała murawę na stadionie GieKSy, dała gwarancję na nawierzchnię tylko w wymiarze jednego meczu i jednego treningu tygodniowo! Czy można by zatem zwiększyć intensywność zajęć na wyłożonej trawie? Tego nie udało się nam ustalić, wczoraj w siedzibie „Zielonej Architektury" zabrakło osoby, która odpowiedziałby na to pytanie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]