Spółka Polimex-Mostostal ma zmodernizować stadion Górnika

Stadion w Zabrzu Sp. z o.o. poinformowała, że przetargi na generalnego wykonawcę oraz inżyniera kontraktu modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu zostały rozstrzygnięte. 

Generalnym wykonawcą pierwszego etapu modernizacji stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu będzie firma Polimex-Mostostal S.A. z Warszawy, której oferta (cena brutto inwestycji 192 499 853,04 PLN) uzyskała najwyższą notę. Inżynierem kontraktu zostało konsorcjum składające się z dwóch firm: ECM Group Polska Sp. z o.o. i POI Sp. z o.o. (cena brutto 1 329 630 PLN).

Firmy, które otrzymały niższą notę na ewentualne odwołania mają 10 dni, licząc od 3 sierpnia (środa).

W pierwszym etapie, który był przedmiotem przetargu, wybudowane zostaną trzy nowe trybuny. W obecnym stanie pozostanie trybuna główna, przewidziana do modernizacji później.

Po przebudowie widownia będzie miała 32 tysiące miejsc siedzących. Nowy stadion zostanie wybudowany w miejscu istniejącego i ma spełniać wymogi najwyższej, czwartej kategorii standaryzacji UEFA. Ma być nie tylko areną piłkarską, ale też pełnić funkcje kulturalne i rozrywkowe.

Należący do miasta stadion, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Górnika, został oddany do użytku 2 września 1934 roku.

źródło: gornikzabrze.pl / PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]