Gasparik blisko Interu Baku

Michala Gasparika chce mieć u siebie Inter Baku. Azerowie za 31-letniego skrzydłowego Górnika Zabrze oferują 100 tys. euro. Słowak na Roosevelta trafił pół roku temu z DAC Dunajska Streda. Zapłacono za niego 30 tys. euro. Jak łatwo wyliczyć, Ślązacy na jego transferze zarobią 70 tys. euro. 

Są trzy powody

Wydanie zgody na odejście piłkarza jest uzasadnione z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze, Gasparik, choć ostatnio znalazł się w meczowej osiemnastce, nie ma obecnie większych szans na stałe występy na boiskach ekstraklasy. Numerem 1 na lewym skrzydle jest Tomasz Zahorski, a jego zmiennikiem wydaje się Marcin Wodecki. Po drugie, Gasparik nie jest już graczem młodym i perspektywicznym. Po trzecie, trzymanie go w kadrze na siłę może sprawić, że jego wartość w ciągu kilku najbliższych miesięcy spadnie i w zimą nikt nie będzie chciał zapłacić za niego porządnych pieniędzy. Nie otrzymuje on wysokiej gaży (zarabia 30 tys. zł miesięcznie), ale w sytuacji Górnika, któremu niedawno groziło bankructwo, każdy grosz się liczy.
– Nie będę robił Michałowi żadnych problemów – mówi trener Adam Nawałka. – Jeśli oferta jest korzystna dla niego i klubu, to nie mam żadnych uwag – dodaje szkoleniowiec.

Na razie nie ma zgody

Wiemy jednak, że działacze nie wyrazili jeszcze zgody na transfer Słowaka. Uważają, że Gasparik może się jeszcze przydać. Mają w pamięci to, że wiosną Zahorski dobrze rozpoczął sezon, a potem stracił formę. Wodecki też ostatnio nie jest w wysokiej dyspozycji. Wydaje się jednak, że ostatecznie zwycięży rachunek ekonomiczny. Letnie zyski z transferów wynoszące dotąd 3,1 mln zł zwiększą się do 3,5 mln zł. Pieniądze, które płacono Gasparikowi, będzie otrzymywał Krzysztof Mączyński. Ofensywny pomocnik już podpisał umowę z Górnikiem. Zgodę na transfer piłkarza dała też Wisła Kraków. Jeśli prezes Białej Gwiazdy złoży brakujący autograf, przenosiny Mączyńskiego na Roosevelta staną się faktem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]