Górnik ważniejszy od reprezentacji

Arkadiusz Milik, mimo powołania na konsultację kadry U-19, nie opuści meczów Górnika. W środę Wisła Kraków miała wreszcie przesłać na Roosevelta dokumenty związane z transferem Krzysztofa Mączyńskiego.
Jeszcze przed pierwszą kolejką sezonu zabrzanie starali się zwolnić Arkadiusza Milika z konsultacji prowadzonej przez Władysława Żmudę kadry U-19, a postawa 17-latka w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław sprawiła, że ich determinacja jeszcze bardziej wzrosła. I choć zadanie nie należało do najłatwiejszych - Żmuda ma Milika na oku już od kilku miesięcy - zabiegi ludzi z Roosevelta przyniosły efekt. W planowanym na dni 4-12 sierpnia zgrupowaniu reprezentacji do lat 19 młodziutki napastnik co prawda weźmie udział, ale tylko „częściowo". - Arek stawi się na kadrze po piątkowym meczu z Widzewem Łódź, a już w środę wróci do klubu - poinformował Andrzej Orzeszek, dyrektor sportowy Górnika.
Tym sposobem wychowanek Rozwoju Katowice zdąży wziąć udział w tylko jednym z dwóch zaplanowanych sparingów z drużyną Norwegii. Potrzeby wcześniejszego ściągania do Zabrza nie ma natomiast w przypadku Wojciecha Króla, który również otrzymał powołanie od Żmudy. On bowiem w rywalizacji o choćby meczową osiemnastkę – zwłaszcza, że dopiero wyleczył kontuzję - na razie jeszcze się nie liczy.
Na spotkanie z Widzewem powinno zaś znaleźć się w niej miejsce dla Krzysztofa Mączyńskiego, który we Wrocławiu - z powodu braku podpisów władz Wisły Kraków na umowie transferowej - zagrać nie mógł. Wczoraj sprawa przeprowadzki ofensywnego pomocnika - szykowanego na następcę Roberta Jeża - miała zostać definitywnie sfinalizowana. - Otrzymaliśmy z Krakowa zapewnienie, że wszystko zostanie załatwione przy okazji pucharowego spotkania Wisły z Liteksem Łowecz - wyjaśnił Orzeszek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]