Ultraofensywa

Kontuzja przerwała imponującą passę Mariusza Magiery. Pod jego nieobecność Adam Nawałka zdecydował się tak zestawić lewą stronę zespołu, że ta bardziej przypominała... formację ataku.
Aż 36 kolejnych ligowych meczów w pełnym wymiarze czasowym rozegrał do piątku Mariusz Magiera. W rywalizacji z Widzewem Łódź jego seria - rozpoczęta w maju 2010 roku, kiedy Górnik dopiero walczył o powrót na boiska ekstraklasy - dobiegła jednak końca. Tuż przed przerwą lewy obrońca zabrzan naciągnął mięsień dwugłowy i o kontynuowaniu gry mógł zapomnieć.
Wydawało się, że musi go zmienić Adam Marciniak, który choć ostatnimi czasy grywa w drugiej linii, to wciąż bardziej kojarzony jest właśnie z lewą stroną defensywy. Tymczasem trener Adam Nawałka lukę w "tyłach" zdecydował się załatać... byłym królem strzelców Młodej Ekstraklasy, Marcinem Wodeckim. W ten sposób lewa strona gospodarzy przybrała wręcz ultraofensywny charakter: w obronie skrzydłowy lub napastnik Wodecki, a przed nim walczący cały czas o pozycję "dziewiątki" Tomasz Zahorski.
Jak na ironię, dokładnie taki sam problem spotkał gości. Tyle, że po stracie swojego lewego defensora, Brazylijczyka Dudu, Radosław Mroczkowski takiego ryzyka jak Nawałka już nie podjął; miejsce Brazylijczyka zajął - biegający do tej pory po przeciwległej flance - Łukasz Broź.
Manewr młodego szkoleniowca łodzian przyniósł lepszy efekt. Po meczu Broź odebrał tytuł dla najlepszego piłkarza, choć wielu nie tyle samo wyróżnienie, co bramkę Brozia z rzutu karnego poddawało w wątpliwość. Konkretnie: chodziło o rzekomy faul, jaki na kapitanie Widzewa miał popełnić w "szesnastce" Michał Bemben. Broź natomiast przekonywał, że tak naprawdę "zarobił" dla swojego zespołu jeszcze jedną "jedenastkę". - Ale sędzia uznał, że symulowałem. Bzdura. Upadłem, bo zostałem popchnięty - przekonywał.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online