Rewanż za ligę

Dwa tygodnie temu Górnik ograł w meczu ekstraklasy jedenastkę z Bełchatowa 1:0. Wczoraj w meczu sparingowym piłkarze GKS-u wzięli "mały" rewanż wygrywając 2:0. Obie bramki padły w pierwszej połowie, kiedy goście grali mocno rezerwowym składem. Bełchatów zagrał między innymi bez Kamila Kosowskiego. W Górniku lista nieobecnych była długa. Na meczach kadr młodzieżowych są: Paweł Olkowski, Arkadiusz Milik i Łukasz Skorupski, a z różnych powodów zostali w Zabrzu Aleksander Kwiek, Mariusz Magiera i Paweł Thomik. GKS był lepszy w pierwszej połowie. Nowosielski strzelił gola oddając techniczny strzał zza linii pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Zaspała defensywa i bramkarz Górnika przy golu na 2:0. Po rzucie rożnym głową trafił do siatki Maciej Szmatiuk. W pierwszej połowie zagrał w zespole z Zabrza Idan Shirky. Piłkarz z Izraela raz był bardzo bliski szczęścia. Jego strzał z woleja minał jednak słupek. Zagrał jednak poprawnie.
Zdecydowanie lepiej grał Górnik w drugich 45 minutach. Już na początku tej części meczu Krzysztof Mączyński trafił piłką w słupek, a dobitki - niemal do pustej bramki - nie zamienił na gola Tomasz Zahorski. Około 25 minut gry to przewaga gości. Aktywny był Michał Bemben, dwóch bardzo dobrych okazji nie wykorzystał debiutujący w zespole Górnika Nakoulma. Piłkarz z Burkina Faso został ustawiony na prawym skrzydle, jednak często "ścinał" akcje w pole karne.